Białystok. 500 zł kary za nieodśnieżony chodnik. Straż Miejska ostrzega

i

Autor: Straż Miejska Białystok Białystok. 500 zł kary za nieodśnieżony chodnik. Straż Miejska ostrzega

Białystok. 500 zł kary za nieodśnieżony chodnik. Straż Miejska ostrzega

2021-01-14 9:47

W Białymstoku (woj. podlaskie) jest już prawdziwa zima. Śnieg, który zasypał stolicę Podlasia, szybko nie zniknie. Meteorolodzy przewidują, że w najbliższych dniach będzie bardzo zimno. "Warto więc przypomnieć mieszkańcom, jakie mają o tej porze roku obowiązki" - informuje na swojej stronie białostocka Straż Miejska.

- Właściciele, zarządcy oraz inne osoby administrujące nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości - przypomina Marta Rybnik z białostockiej Straży Miejskiej. - Do obowiązków należy oczyszczanie ze śniegu i lodu, jak też usuwanie błota i innych zanieczyszczeń.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Trzeba również pamiętać o usuwaniu z dachów i gzymsów sopli i nawisów śnieżnych, jeżeli budynek bezpośrednio sąsiaduje z drogami i chodnikami.

- Wszelkie zaniedbania związane z zimowym utrzymaniem nieruchomości mogą skutkować mandatem karnym w wysokości do 500 złotych - ostrzega Straż Miejska. - Warto zatem poświęcić chwilę na zapewnienie porządku wokół naszej posesji.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał 3 ostrzeżenia meteorologiczne dla woj. podlaskiego. Od najbliższego czwartku aż do niedzieli w Podlaskiem będzie obowiązywać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Czytaj: "BESTIA ZE WSCHODU" nadciąga nad Podlasie. "Zagrożenie życia". IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia

Atak zimy w Polsce. Tak po śnieżycy wygląda Olkusz