Białystok chce integrować mieszkańców i uchodźców. Miasto planuje wydać na ten cel 40 tys. zł

i

Autor: Jacek Chlewicki Białystok chce integrować mieszkańców i uchodźców. Miasto planuje wydać na ten cel 40 tys. zł

Białystok chce integrować mieszkańców i uchodźców. Miasto planuje wydać na ten cel 40 tys. zł

2022-05-23 8:03

Blisko 40 tys. zł na działania integracyjne białostoczan i przebywających w mieście uchodźców - przeznaczyły władze Białegostoku. Pieniądze na różnego rodzaju działania będą mogły pozyskać organizacje pozarządowe.

Pieniądze będzie można otrzymać z konkursu ogłoszonego przez miasto pod nazwą "Razem w Białymstoku – integracja mieszkańców i uchodźców". Jak poinformowała PAP Kamila Bogacewicz z Urzędu Miejskiego w Białymstoku, konkurs skoncentrowany jest "na budowaniu akceptacji, poczucia wspólnoty oraz więzi między mieszkańcami Białegostoku i uchodźcami". - Uczestnicy projektów będą mieli szanse na integrację poprzez podjęcie wspólnej aktywności w różnych sferach tematycznych. Działania o charakterze społecznym, kulturalnym, sportowym, edukacyjnym można będzie realizować do końca roku. Wszystkie propozycje będą nieodpłatne dla uczestników - dodała.

Uchodźcy wracają do Ukrainy. Tłum podróżnych na Dworcu Zachodnim

Konkurs jest konkursem grantowym w formie regrantingu. Jak wyjaśniła Bogacewicz, formuła ta oznacza, że w procedurze otwartego konkursu ofert zostanie wyłoniona organizacja pozarządowa, tzw. operator projektów, który otrzyma pulę środków, a następnie w formie otwartego konkursu przekaże innym organizacjom pozarządowym. - Do dyspozycji ngo będzie 39 tys. zł, z których zostanie sfinansowanych co najmniej 13 działań o wartości do 3 tys. zł - poinformowała Bogacewicz.

Czytaj też: Straż Graniczna szuka kandydatów do służby. Ponad 3 tys. zł dla nowych funkcjonariuszy, a później...

Obecnie zakończył się nabór ofert organizacji pozarządowych na operatora projektów i trwa ocena ofert. - Wyłoniony operator przygotuje szczegółowy regulamin naboru na realizację inicjatyw społecznych - podała Bogacewicz. O konkursie informowano organizacje pozarządowe na spotkaniu zorganizowanym przez miasto, które odbyło się na początku tygodnia, a dotyczyło ono działań realizowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy i ich potrzebach.

Zobacz też: Diabelski młyn w Białymstoku. 25 zł za przejażdżkę [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

Sonda
500 plus dla uchodźców to dobry pomysł?