Białystok. Futro z rysia euroazjatyckiego w zamrażarce. 47-latkowi grozi więzienie

i

Autor: KMP Białystok Białystok. Futro z rysia euroazjatyckiego w zamrażarce. 47-latkowi grozi więzienie

Białystok. Futro z rysia euroazjatyckiego w zamrażarce. 47-latkowi grozi więzienie

2021-03-25 19:36

W jednym z domów na terenie powiatu białostockiego policjanci znaleźli futro rysia euroazjatyckiego. Znajdowało się ono w zamrażarce. 47-latek usłyszał zarzut posiadania trofeum zwierzęcia łownego. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Do tego szokującego odkrycia doszło w jednym z domów w powiecie białostockim. Policjanci uzyskali informację, że mogą się w nim znajdować nielegalne trofea zwierząt. Działo się to pod koniec stycznia, ale dopiero teraz Komenda Miejska Policji w Białymstoku o niej poinformowała. W domu 47-latka funkcjonariusze znaleźli skórę rysia, która była zawinięta w foliowy worek i ukryta w zamrażalniku. - Zabezpieczone trofeum zostało zbadane przez biegłego z zakresu ochrony przyrody i gatunków zwierząt - informuje oficer prasowy policji. - Jego opinia potwierdziła, że znaleziona skóra należy do rysia euroazjatyckiego należącego do populacji z Puszczy Knyszyńskiej.

Praca psów policyjnych

47-letni właściciel posesji jest podejrzany o bezprawne posiadanie i przetrzymywanie trofeum w postaci skóry rysia euroazjatyckiego. Zgodnie z ustawą Prawo łowieckie za to przestępstwo grozi do roku pozbawienia wolności. Ryś w Polsce jest pod ścisłą ochroną gatunkową. Prowadzą głównie nocny tryb życia. Spotkanie z nimi oko w oko zdarza się niezwykle rzadko.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie: Cała prawda o gospodarstwie Gienka i Andrzeja z Plutycz [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz zdjęcia: Rolnicy. Podlasie. Jak wygląda gospodarstwo Gienka i Andrzeja z Plutycz?