Tak żyją Gienek i Andrzej z Plutycz

i

Autor: redakcja SE Tak żyją Gienek i Andrzej z Plutycz

Cała prawda o gospodarstwie Gienka i Andrzeja z Plutycz. Jak żyją gwiazdy serialu "Rolnicy. Podlasie" ?

2021-05-06 12:48

Eugeniusz Onopiuk ze wsi Plutycze (pow. bielski) to jeden z najbardziej znanych rolników na Podlasiu. Ba! W całej Polsce! Sławę przyniósł mu udział w serialu dokumentalnym telewizji Fokus TV "Rolnicy. Podlasie". 66-letni Gienek występuje w programie razem ze swoim synem Andrzejem. Obaj rolnicy błyskawicznie zdobyli sławę i popularność dzięki swojej skromności, szczerości i specyficznym poczuciu humoru rodem z Podlasia. Równie sławne, co oni sami, jest ich gospodarstwo, którego niektóre budynki mają nawet 100 lat! Jak tam jest? Zobaczcie sami!

W rozmowie z dziennikarką "Gazety Współczesnej" Gienek zdradził, że w swoim gospodarstwie hoduje 40 sztuk bydła, a także 5 koni. W pierwszym odcinku nowej serii Gienek i Andrzej pojawili się na wystawie ogierów w Szepietowie. Andrzej zainteresował się siwym koniem. Chciał dać za pięknego ogiera 14 tys. złotych, było tylko jedno "ale". Wspólnie z ojcem zgodzili się, że nie mają gdzie go trzymać. Obora, w której trzymają krowy, ma co najmniej 100 lat. Co jeszcze znajdziemy w ich gospodarstwie? Kury, kaczki, gęsi, indyki. Gienek ma 50 hektarów ziemi. Rolnictwem zajmuje się od lat. Gienio ziemię w Plutyczach odziedziczył. - Dziadek szkodował do rządu oddać ziemię i wszystko na mnie przepisał – powiedział "Współczesnej" - I teraz gospodarzym z chłopcem. Jak damy radę tak gospodarujem, ale gospodarujem... Kraść nie chodzim i tak dalej... Jak damy radę, tak żyjem... Gotujemy sami z chłopcem, albo do córki zajdę. Do niewielkich Plutycz, do Gienka i Andrzeja, przyjeżdżają fani z całej Polski. Zobaczcie zdjęcia z ich gospodarstwa.

Zobacz też: Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz przeżył rodzinną tragedię. Łzy cisną się do oczu

"Rolnicy. Podlasie". Gienek i Andrzej z Plutycz bohaterami 3 sezonu serialu

Widzowie programu kojarzą gospodarstwo z wszechobecnym błotem. Pierwsze odcinki trzeciej serii Rolnicy. Podlasie sugerują, że z tym problemem rolnicy jeszcze się nie uporali. Fani serialu, którzy śledzą Gienka i Andrzeja na portalu społecznościowym zauważyli, że w sławnym na całą Polskę gospodarstwie miała miejsce przełomowa inwestycja. Powstało szambo, które jest pierwszym krokiem do powstania w gospodarstwie dawno oczekiwanej łazienki. - No i belarka ważna, i łazienka, ważna i dziewczyna ważna. Najpierw to niech dziewczynę gdzieś sobie kupi poszuka. Maszynę na dwóch nogach trzeba sobie kupić - powiedział w 2. odcinku serialu Gienek. Zobacz więcej: Rolnicy. Podlasie, odcinek 2: Gienek z Plutycz stawia sprawę jasno. Chodzi o dziewczynę dla Andrzeja

Rolnicy. Podlasie: Cała prawda o gospodarstwie Gienka i Andrzeja z Plutycz. Zobaczcie, jak wygląda! Zdjęcia pochodzą m.in. ze strony fanowskiej "Gienek i Andrzej":

Rolnicy. Podlasie to kultowy serial dokumentalny stacji Fokus TV. Obecnie trwa emisja 3. serii. Premiera nowych odcinków w każdą niedzielę o godz. 20. Powtórki są emitowane 45 minut wcześniej, o 19:15. W trzecim sezonie serialu śledzimy losy między innymi Gienia i Andrzeja, Emilki Korolczuk z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Natalii i Michała z Haciek oraz Maćka z Kundzicz. W ostatnim odcinku poznaliśmy zupełnie nowych bohaterów: Andrzej z Plutycz dawał KASĘ, ale nikt nie przyszedł. Gienek o życiowych PRIORYTETACH [ZDJĘCIA, WIDEO]