Białystok. Pacjentka Białostockiego Centrum Onkologii zakażona koronawirusem

2020-06-04 7:41 Jacek Chlewicki
Białystok. Pacjentka Białostockiego Centrum Onkologii zakażona koronawirusem
Autor: Białostockie Centrum Onkologii/mat. prasowy Białystok. Pacjentka Białostockiego Centrum Onkologii zakażona koronawirusem

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkolgii. Rośnie liczba osób u których zdiagnozowano COVID-19. Koronawirusa wykryto u pacjentki, która w poniedziałek została wypisana do domu. Personel oddziału, na którym przebywała pacjentka, nie zachorował. W sumie wykryto 8 przypadków koronawirusa u pracowników szpitala i 1 u pacjentki.

- W związku z dynamiczną sytuacją, decyzją dyrekcji szpitala rozpoczynamy sukcesywną dekontaminację przestrzeni szpitalnej - informuje Monika Mróz, rzecznik prasowy Białostockiego Centrum Onkologii. - Od niedzieli zdekontaminowaliśmy pomieszczenia w zakładzie patomorfologii i radioterapii. Aktualnie trwa dezynfekcja pokoi administracyjnych.

Czytaj też: Koronawirus ATAKUJE w Białymstoku. Zakażenia w SZPITALU oraz w SZKOLE

W najbliższych dniach przeprowadzenie tego procesu planowane jest na oddziale onkologii klinicznej. Z tego powodu do piątku (5.06) włącznie wstrzymane są planowe przyjęcia pacjentów na IV piętrze oddziału.

Zobacz też: Białystok. Koronawirus w szkole! Trwa powiadamianie rodziców! 11 osób na kwarantannie. ZSP 5 przy ul. Magnoliowej zamknięte

Do końca tygodnia cały personel szpitala przejdzie testy pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. - Testy wykonujemy także pacjentom do planowych przyjęć na oddziały szpitalne, a także pacjentom wypisywanym do domu - podkreśla Monika Mróz.

W zakresie procedur szpital współpracuje z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Praca szpitala jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Do tej pory w woj. podlaskim zdiagnozowano 473 przypadków zakażenia koronawirusem. 377 osób wyzdrowiało, co oznacza, że obecnie na COVID-19 choruje w regionie 96 osób. W ostatnich dniach liczba ta powoli wzrasta. Koronawirus wpłynął na śmierć 9 osób w regionie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

W całym kraju od początku epidemii potwierdzono dokładnie 24 687 przypadków zakażeń koronawirusem. 1 115 pacjentów przegrało nierówną przegrało walkę z chorobą COVID-19 i zmarło.

Super Raport 3 VI (goście: Kosiniak-Kamysz, Kwaśniewski)