Białystok. Można się się wybrać na narty albo na basen. BOSiR otwiera swoje obiekty

i

Autor: BOSiR Pływalnia Rodzina przy ul. Stromej na osiedlu Słoneczny Stok.

Białystok. Można się wybrać na narty albo na basen. BOSiR otwiera swoje obiekty

2021-02-12 18:14

Na tę wiadomość czekało z pewnością wielu białostoczan. Rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i w związku z tym Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji otwiera miejskie obiekty: narciarnię na Dojlidach, pływalnie i Tor Białystok. Tylko lodowisko i Stadion Lekkoatletyczny pozostają dostępne wyłącznie dla zawodowych sportowców.

Od piątku 12 lutego czynne dla wszystkich są Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej, Pływalnia Rodzina przy ul. Stromej, Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej, Tor Białystok na Krywlanach oraz narciarnia w Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” i Hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego.

Od piątku na Pływalni Kameralnej wznowione zostały zajęcia zorganizowane: aqua aerobik oraz ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym i korygujące wady postawy. Od soboty, 13 lutego wznowione zostaną, zgodnie z dotychczasowymi harmonogramami, zajęcia nauk i doskonalenia pływania organizowane przez BOSiR na wszystkich pływalniach.

Centrum Białegostoku pod śniegiem. Nie było tak źle od 9 lat

W związku z zimową aurą BOSiR uruchamia narciarnię na Dojlidach. Warstwa naturalnego śniegu, utrzymujące się minusowe temperatury – to idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy biegowe są już wytyczone. Aktualnie to ok. 600 metrów trasy narciarskiej. Co istotne, można z nich korzystać także po zmroku, bowiem są oświetlane. W tym roku naturalnego śniegu jest tak dużo, że ślady mogły być założone nie tylko wzdłuż plaży, ale też wokół całego stawu dojlidzkiego. To trasa o długości ok. 3 km w malowniczej scenerii.

Wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami, buty i kijki narciarskie) kosztuje tylko 9 zł za godzinę (bilet normalny) i 6 zł za godzinę za bilet ulgowy (przysługujący dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia). Wypożyczalnia czynna jest codziennie. W dni powszednie – od poniedziałku do piątku – w godz. 9:00-19:00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 18:00). W weekendy – soboty i niedziele – czynna jest w godz. 9:00-18:00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 17:00).

Czytaj też: Straszne sceny na Leśnej Dolinie. Reanimowali mężczyznę [FOTO]

Trasa do nart biegowych na Dojlidach.

i

Autor: BOSiR Trasa do nart biegowych na Dojlidach.

Na lodowisku nie mogą się odbywać ogólnodostępne ślizgawki. Wraz ze Stadionem Lekkoatletycznym, obiekty te do końca lutego 2021 r. pozostają otwarte tylko na tzw. sportowców zawodowych. To osoby pobierające stypendia sportowe, członkowie kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub paraolimpijskiej. Tacy sportowcy po przedstawieniu odpowiednich dokumentów i po umówieniu się z kierownictwem obiektu, mogą trenować na Lodowisku i Stadionie Lekkoatletycznym.