Białystok: Najgorszy koszmar, trauma z dzieciństwa. Rozpoczyna się demontaż kładki nad torami

i

Autor: jch Białystok: "Najgorszy koszmar", "trauma z dzieciństwa". Rozpoczyna się demontaż kładki nad torami

Białystok: "Najgorszy koszmar", "trauma z dzieciństwa". Rozpoczyna się demontaż kładki nad torami

2022-03-21 7:57

W poniedziałek (21.03.22) rozpocznie się demontaż pierwszej z kładek znajdujących się nad torami obok dworca PKP i PKS. Białostoczanie mają z tą kładką mnóstwo wspomnień. Nowe przejście pod torami będzie wyposażone w windy i ruchome schody.

W poniedziałek (21 marca) rozpoczną się prace przy demontażu kładki nad torami między budynkami dworców PKP i PKS. Rozbiórka konstrukcji jest niezbędna ze względu na kolejny etap prac na stacji w Białymstoku i planowane roboty torowe. Dojście do czynnych peronów nr 3 i 4 będzie zapewnione z obu stron stacji przez drugą kładkę (w pobliżu ul. św. Rocha). Od strony budynku dworca kolejowego można też wejść na perony przejściem w poziomie szyn. Kładki nad torami przejdą więc do historii. Mieszkańcy miasta mają z nimi mnóstwo wspomnień i niekoniecznie pozytywnych skojarzeń. Na fanpage'u "Kronika Białostocka" pojawiło się sporo komentarzy: "fajnie się bujała", "relikt przeszłości, który straszył dzieci, ale był bardzo funkcjonalny", "zawsze myślałem że wpadnę w te dziury", "najgorszy koszmar mojego dzieciństwa".

Projekt modernizacji stacji w Białymstoku zakłada budowę tunelu od budynku dworca na perony i drugą stronę torów. Dla podróżnych, szczególnie osób o ograniczonej możliwości poruszania się, łatwy dostęp umożliwią windy i schody ruchome. W tunelu znajdzie się również oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących. Na odcinku Czyżew - Białystok zaplanowano łącznie budowę 14 bezpiecznych przejść pod torami. Zaawansowane są budowy w Czyżewie, Szepietowie oraz w pobliżu osiedla Zielone Wzgórza w Białymstoku.

Czytaj też: Białostoczanie boją się tych schodów. "Trauma z dzieciństwa". PKP zapowiada demontaż

Przez lata straszyły nie tylko dzieci. Kładki dla pieszych na dworcu kolejowym w Białymstoku będą zdemontowane
Sonda
Czy będziesz "tęsknić" za kładką nad torami przy dworcu PKP?