Białystok. OSZUŚCI obrabowali 97-latkę na nową METODĘ [ZDJĘCIA]

2020-05-22 15:06 TEM
Białystok. Oszuści obrabowali 97-latkę metodą na hydraulika
Autor: Policja Białystok

Oszuści nie przestają twórczo rozwijać słynnej już metody „na wnuczka”. Był już sposób „na policjanta”, w początkach pandemii „na koronawirusa” czy "na dezynfekcję", a teraz... „na pracownika wodociągów”. Podający się za hydraulika Antonii P. (42 l.) i udająca jego szefową z wodociągów Kamila M. (30 l.) obrabowali w ten sposób 97-letnią mieszkankę Białegostoku.

42-letni Antoni P. zapukał do drzwi 97-letniej mieszkanki osiedla Piasta w Białymstoku (woj. podlaskie) i, podając się za pracownika wodociągów, poinformował o awarii sieci. Poprosił też, by starsza pani odkręciła wodę w kuchni i obserwowała ciśnienie strumienia, a on sam w tym czasie sprawdzi sytuację w łazience.

Kiedy staruszka spełniła jego prośbę, do mieszkania weszła 30-letnia Kamila M., którą rzekomy hydraulik przedstawił jako swoją przełożoną z wodociągów. Po kilku minutach pozorowanej pracy mężczyzna uznał, że awaria wydarzyła się jednak w innym miejscu, pożegnał się i wraz z „szefową” opuścił mieszkanie 97-latki. Czytaj też: Mońki. Kobieta straciła 5 tys. zł! Patrzyła, jak z jej konta bankowego ZNIKAJĄ pieniądze. Zaczęło się od SMS-a

Chwilę potem kobieta zorientowała się, że straciła oszczędności i biżuterię. Powiadomiła policję i podała rysopis podejrzanych. Dzięki szybkiej akcji już kilku minut później para bezczelnych oszustów była w rękach mundurowych. Przebierańcom grozi teraz kara nawet 5 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj!

Oszustwo na koronawirusa. Zatrzymano podejrzanych