Białystok. Pożar na klatce schodowej. Z okien wydobywały się czarne kłęby dymu

i

Autor: kpt. Tomasz Rogowski/KM PSP Białystok Białystok. Pożar na klatce schodowej. Z okien wydobywały się czarne kłęby dymu

Białystok. Pożar na klatce schodowej. Z okien wydobywały się czarne kłęby dymu

2021-01-04 13:06

Do tej groźnej sytuacji doszło 3 stycznia około godziny 15. W bloku przy al. Armii Krajowej 2a w Białymstoku doszło do pożaru instalacji na klatce schodowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdy na miejscu zjawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej, z okien klatki schodowej na 3 i 4 piętrze wydobywały się kłęby czarnego dymu. Policjanci ewakuowali mieszkańców.

Zobacz też: Krzyż wrzucony do śmietnika. ZDEWASTOWANY ołtarzyk kościoła św. Kazimierza

- Po dotarciu na trzecie piętro stwierdzono rozwinięty pożar w szafce pionu technicznego, w której znajdują się liczniki poboru prądu i inne instalacje przesyłowe - informuje mł. bryg. Artur Niewiński z KM PSP Białystok. - Płomienie przez uchylone drzwiczki metalowe, sięgały sufitu klatki schodowej, pożar rozwijał się tunelem na ostatnią kondygnację, gdzie panowało duże zadymienie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pożar ugaszono gaśnicą proszkową, a następnie dogaszono rozproszonym prądem wody. Na szczęście nikt z mieszkańców bloku nie odniósł obrażeń.

- Klatkę schodową oraz mieszkania na ostatnich kondygnacjach przewietrzono agregatem oddymiającym, a następnie sprawdzono miernikiem wielogazowym nie stwierdzając zagrożenia - kontynuuje mł. bryg. Niewiński.