Kolejny sezon Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

i

Autor: pixabay.com/klimkin/CC0 Kolejny sezon Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Białystok: Studenckie Pogotowie Lekcyjne pomoże uczniom w nauce

2017-03-22 8:18

Dzieci znów mogą liczyć na pomoc w nauce. Rusza akcja Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego. Trzydzieścioro studentów rozpoczęło dyżury w świetlicach socjoterapeutycznych. 

Większość to żacy z Uniwersytetu w Białymstoku. Wsparciem zostanie objętych 10 placówek prowadzonych przez Caritas, Eleos oraz PCK w Białymstoku, a także w Sokółce. Pomoc oferowana jest dzieciom najuboższym, które nie mogą liczyć na swoich najbliższych. 

Celem akcji jest pomoc w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic prowadzonych przez wspomniane organizacje charytatywne. Często dzieci przychodzące do tych placówek nie mogą z różnych względów nie mogą liczyć na swoich najbliższych. 

Podczas dyżurów studenci wspierają dzieci i młodzież w bieżącej edukacji, ale też - poprzez przykład własny - wzmacniają ich motywację do kształcenia, rozbudzają aspiracje do wiedzy. Dla wielu podopiecznych wolontariusze staja się wzorami do naśladowania. 

Studenckie Pogotowie Lekcyjne jest organizowane na Uniwersytecie w Białymstoku od marca 2013 roku. W każdym semestrze do udziału w akcji zgłasza się kilkadziesiąt osób.

>>> Edukacyjny robot Photon w polskich sklepach już w grudniu? [WIDEO]