Białystok. Szpital tymczasowy gotowy na przyjęcie pacjentów z COVID-19 [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/Super Express Białystok. Szpital tymczasowy gotowy na przyjęcie pacjentów z COVID-19 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Białystok. Szpital tymczasowy gotowy na przyjęcie pacjentów z COVID-19 [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-10 19:02

Szpital tymczasowy przy ul. Żurawiej w Białymstoku przyjmuje już pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem. W pierwszej kolejności dostępnych jest 56 łóżek, w tym 10 respiratorowych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, potem będą kolejne. Drugi szpital tymczasowy w Białymstoku powstaje w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego.

- Pierwszy pacjent trafił już do nas trafił. Zaopiekujemy się nim i wszystkimi pozostałymi w sposób profesjonalny – mówił prof. Wojciech Naumnik z USK, który kieruje pracą szpitala tymczasowego.

Szpital tymczasowy dla chorych z COVID-19 przy ul. Żurawiej w Białymstoku będzie otwarty od 10 grudnia

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, szpital tymczasowy przy ul. Żurawiej powstał w modernizowanym budynku E1, który mieści się w kompleksie klinik zakaźnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Jest tam 90 miejsc dla pacjentów z COVID-19, w tym 16 miejsc respiratorowych (intensywnej terapii). Przygotowano także punkt przyjmowania pacjentów.

Czytaj też: Dramat w Podlaskiem. Kobieta uderzyła głową w podłogę. Liczyła się każda minuta [FOTO]

Drugi szpital tymczasowy w Białymstoku powstaje w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Wołodyjowskiego. Zostanie uruchomiony w zależności od liczby osób wymagających hospitalizacji z powodu COVID-19 w województwie podlaskim.

Czytaj też: Łomża. Sąsiedzi wyprowadzili z budynku 3 osoby. Myśleli, że są zarażeni koronawirusem. Okazało się, że zatruli się tlenkiem węgla

Minionej doby w woj. podlaskim wykryto 364 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi chorobami zmarło 3. mieszkańców woj. podlaskiego.