Białystok: Tragiczny pożar na ul. Mieszka I. Kobieta nie żyje, leżała na płonącym łóżku. Koszmar na osiedlu Piasta

i

Autor: KM PSP Białystok Białystok: Tragiczny pożar na ul. Mieszka I. Kobieta nie żyje, leżała na płonącym łóżku. Koszmar na osiedlu Piasta

Dramat w Białymstoku

Białystok: Tragiczny pożar na ul. Mieszka I. Kobieta nie żyje. Koszmar na osiedlu Piasta

2022-07-20 14:07

W środę w jednym z bloków w Białymstoku doszło do niewyobrażalnego dramatu. W związku z dużym zadymieniem klatki schodowej strażacy weszli do jednego z mieszkań i ugasili w nim płonącą potrawę. Tymczasem prawdziwy pożar siał spustoszenie w mieszkaniu znajdującym się dwa piętra niżej. Wyniesiono z niego starszą kobietę. Niestety 85-latki nie udało się uratować. Póki co nie są znane przyczyny tego tragicznego pożaru.

W środę (20.07) rano w bloku przy ul. Mieszka I doszło do tragicznego pożaru. Pierwsze zgłoszenie białostoccy strażacy otrzymali około godz. 9 i dotyczyło ono zadymienia na klatce schodowej. Strażacy weszli do bloku i zlokalizowali źródło dymu. Okazało się, że w mieszkaniu na 4. piętrze, w garnku, przypaliła się potrawa. - Po jej ugaszeniu i przewietrzeniu mieszkania stwierdzono dalej wydobywający się dym - poinformowała mł. kpt. mgr inż. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko z KM PSP w Białymstoku. Okazało się, że na tej samej klatce schodowej był jeszcze inny pożar. Strażacy zeszli dwa piętra niżej i tam zorientowali się, że płonie jedno z mieszkań. W środku strażacy zastali przerażający widok. Jak podało Radio Białystok, na płonącym łóżku leżała nieprzytomna kobieta. Starszą kobietę wyniesiono na zewnątrz, gdzie podjęto reanimację.

Czytaj też: Mężczyzna spłonął w windzie! Potworny pożar w Suwałkach [ZDJĘCIA]

- Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął od strażaków resuscytację. Po długotrwałej reanimacji poszkodowanej, obecny na miejscu lekarz stwierdził jej zgon  - poinformowała oficer prasowa KM PSP w Białymstoku. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego pożaru. W akcji gaśniczej, która trwała 2,5 godziny brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Na czas akcji z mieszka ewakuowano 22 osoby.

Czytaj też: Rodzinna tragedia na Podlasiu. Zmarło małżeństwo z dwójką dzieci. Prokuratura ustaliła przyczynę pożaru [ZDJĘCIA]

Dubiażyn (woj. podlaskie). Młodzi małżonkowie stracili w pożarze nowo zakupiony dom. Spędzali w nim dopiero pierwszą noc!
Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?