Białystok za 10 lat. Miasto organizuje konkurs plastyczny

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Białystok za 10 lat. Miasto organizuje konkurs plastyczny

Białystok za 10 lat. Miasto organizuje konkurs plastyczny

2020-12-03 13:25

"Mój wymarzony Białystok 2030" - to nazwa konkursu plastycznego, do którego Urząd Miejski zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10 - 15 lat. Młodzi artyści mają za zadanie przedstawić autorską wizję Białegostoku za 10 lat. Prace można zgłaszać do 21 grudnia.

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta, celem konkursu jest między innymi włączenie uczniów w proces przygotowania Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku, rozbudzenie zainteresowań miastem – jego architekturą, urbanistyką, ochroną środowiska, a także kształtowanie poczucia przynależności do "małej ojczyzny".

Zgłoszenia do konkursu należy dostarczyć osobiście lub pocztą do 21 grudnia 2020 r. do Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 79a, z dopiskiem „Mój wymarzony Białystok 2030 roku”. Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę, wypełnioną drukowanymi literami – wzór stanowi załącznik do regulaminu konkursu.

O terminie podsumowania, formie prezentacji nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie prac oraz sposobie wręczenia nagród organizator (Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku) powiadomi uczestników e-mailowo.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez uczestnika jednej lub kilku prac w dowolnie wybranej technice:

  • malarstwo na papierze, rysunek, collage
  • grafika, rzeźba, ceramika, batik, tkanina

Udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony Białystok 2030 roku” to doskonała okazja, by na chwilę stać się architektem naszego miasta, stworzyć swoje najbliższe środowisko. Nie bójcie się marzeń, bo to właśnie z nich wyłaniają się najwspanialsze pomysły, które mogą odmienić naszą rzeczywistość. Dziecięce oraz młodzieżowe spojrzenie na Białystok przyszłości na pewno będzie bardzo ciekawe, radosne i inspirujące. Czekamy na Wasze prace – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

ZOBACZ: Trasa niepodległości - TERAZ, a KIEDYŚ [ZDJĘCIA]

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9