Białystok. Zmiany w kursowaniu autobusów. Powód? Pandemia i mniejsza liczba pasażerów

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok Białystok. Zmiany w kursowaniu autobusów. Powód? Pandemia i mniejsza liczba pasażerów

Białystok. Zmiany w kursowaniu autobusów. Powód? Pandemia i mniejsza liczba pasażerów

2020-11-13 20:04

Od soboty 14 listopada zmieni się rozkład jazdy autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Autobusy będą jeździły rzadziej. Powód? Pandemia koronawirusa i związane z nią rządowe obostrzenia.

– Z naszych obserwacji wynika, że utrzymywanie dotychczasowych kursów autobusów nie jest zasadne, dlatego zdecydowaliśmy o wprowadzeniu modyfikacji – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Oczywiście są to zmiany czasowe, zależne od sytuacji.

Od soboty 7 listopada w całej Polsce mamy częściowy lockdown. Zamknięte są obiekty kultury, ograniczona działalność lokali gastronomicznych i galerii handlowych. Obowiązuje nauczanie zdalne. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). W związku z tym z Białostockiej Komunikacji Miejskiej korzysta mniej pasażerów niż w normalnych warunkach.

Od soboty 14 listopada zostaną wprowadzone ograniczenia w rozkładach jazdy linii 4, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17 i 20. Autobusy na tych liniach będą jeździły rzadziej, niż do tej pory. Natomiast na liniach 2, 3, 5, 16, 24, 25, 26, 28, 29 i 100 w dni powszednie będzie obowiązywał rozkład sobotni. Aktualne rozkłady jazdy będą znajdowały się na przystankach.

Białystok. Prawda czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Aktor i piosenkarz Paweł Małaszyński urodził się w Białymstoku
Czarny Spacer w Białymstoku