Bicie DZWONÓW w całej Polsce. Co to oznacza? Dlaczego w południe biją dzwony?

i

Autor: Pixabay Bicie DZWONÓW w całej Polsce. Co to oznacza? Dlaczego w południe biją dzwony?

Bicie DZWONÓW w całej Polsce. Co to oznacza? Dlaczego o 12 zabrzmią kościelne dzwony?

2020-03-25 11:57

Bicie dzwonów w całej Polsce. W środę w samo południe mieszkańcy miast, miasteczek i wsi w Polsce usłyszą bicie dzwonów w kościołach. Dlaczego w samo południe zabrzmią kościelne dzwony? Przewodniczący Episkopatu Polski wydał specjalny komunikat: "Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony".

Bicie DZWONÓW w całej Polsce. Co to oznacza? Dlaczego w południe biją dzwony? W środę 25 marca Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

We wszystkich katedrach i kościołach biskupi oraz kapłani będą się modlić w intencji ustania epidemii koronawirusa, za osoby chore, za służby medyczne oraz za osoby zmarłe. Takie jest zalecenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe 25 marca.

Czytaj też: Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza, bo inaczej będzie zarażał

Jednocześnie, gdy kapłani będą się modlić, o godz. 12 w kościołach w całej Polsce rozlegnie się bicie dzwonów. - Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy – apeluje do wiernych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Archidiecezja Białostocka przeprowadzi krótką transmisję na żywo z tego wydarzenia. Modlitwę transmitowaną w internecie poprowadzi abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

W związku z epidemią koronawirusa w całej Polsce panuje wyjątkowa sytuacja. Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem chodzenia do pracy i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Zakazane są wszelkie zgromadzenia, spotkania, imprezy czy zebrania. Można się spotkać tylko z członkami najbliższej rodzin. W nabożeństwach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób nie licząc osób sprawujących nabożeństwo.

Zobacz: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

Zamknięte są szkoły, restauracje, urzędy i obiekty kultury takie jak kina i teatry. Ograniczone jest działanie galerii handlowych. Zamknięte są granice dla cudzoziemców. Trwa powszechna, narodowa kwarantanna. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Ministerstwo Zdrowia chce w ten sposób zapobiec tragedii, z którą obecnie muszą mierzyć się Włosi czy Hiszpanie.

Super Raport - odcinek 2