BIKER. 1 kwietnia rusza nowy sezon rowerów miejskich w Białymstoku

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok BIKER. 1 kwietnia rusza nowy sezon rowerów miejskich w Białymstoku

BIKER. 1 kwietnia rusza nowy sezon rowerów miejskich w Białymstoku

2019-03-19 13:00

1 kwietnia rozpocznie się kolejny sezon rowerów miejskich w Białymstoku. Białostoczanie będą mogli korzystać z nowej stacji, która znajduje się na rogu ulic J. Piłsudskiego i Bohaterów Getta.

Od początku grudnia 2018 r. miejskie rowery znajdują się w magazynie, gdzie przeszły gruntowny przegląd. Teraz trwają przygotowania do szóstego sezonu białostockich BiKeRów. Od kwietnia mieszkańcy Białegostoku i sąsiednich gmin – Choroszcz i Juchnowiec Kościelny – będą mogli korzystać z 650 rowerów i 64 stacji wypożyczeń. Na mapie miejskich stacji rowerowych pojawi się nowa, zlokalizowana przy przystanku nr 314 na rogu Al. J. Piłsudskiego i ul. Bohaterów Getta. W poprzednim sezonie system został rozbudowany o dziewięć nowych stacji.

Zobacz także: Rowerem miejskim dojedziemy do Supraśla. W gminie powstaną dwie nowe stacje BiKeRów

– Już za kilkanaście dni białostoczanie znów będą mogli poruszać się po Białymstoku miejskimi rowerami. Zachęcamy nowych użytkowników do rejestracji w systemie BiKeRa. Cieszymy się, że z każdym rokiem funkcjonowania BiKeRa przybywa amatorów miejskich rowerów – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Poprzedni, piąty sezon BiKeRa był bardzo udany. Miejskie rowery zostały wypożyczone 680 tys. razy. Każdy rower został wypożyczony średnio ponad tysiąc razy. Rekordowym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był ubiegłoroczny maj. Przez 31 dni białostoczanie wypożyczyli rowery ponad 142 tysiące razy. W minionym sezonie zarejestrowało się w systemie ponad 18 tysięcy nowych użytkowników, a łączna liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi już ponad 75 tysięcy osób. Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku.

Zobacz także:

Taxi dla Seniora. Radny PiS chce wprowadzić w Białymstoku darmowe przejazdy taksówkami dla seniorów

Bolt w Białymstoku. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała dwóch kierowców. Każdemu z nich grozi 14 tys. złotych kary [ZDJĘCIA]

Big Brother. Juszes, czyli Justyna Żak z Białegostoku w nowym reality show. Ma 26 lat i jest weganką [ZDJĘCIA]

Białostocka pisarka Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz są parą. Pokazali TO zdjęcie!