Rowerem miejskim dojedziemy do Supraśla. W gminie powstaną dwie nower stacje BiKeRów

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Rowerem miejskim dojedziemy do Supraśla. W gminie powstaną dwie nower stacje BiKeRów

Rowerem miejskim dojedziemy do Supraśla. W gminie powstaną dwie nowe stacje BiKeRów

2019-01-30 12:11

Rowery miejskie BiKeR są już w Choroszczy i Juchnowcu Kościelnym. W tym roku powstaną dwie stacje w gminie Supraśl.

To dobra wiadomość zarówna dla mieszkańców Białegostoku jak i Supraśla. W połowie 2019 roku w gminie Supraśl powstaną dwie stacje rowerów miejskich BiKeR. Jedna zostanie zlokalizowana przy szkole w Sobolewie, a druga w Supraślu. Radni mają na ten cel 60 tys. złotych.

Czytaj także: BKM. Jaka jest kara za brak biletu w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej? [OPŁATY, KARY, MANDATY]

- Podróżowanie na rowerach jest coraz bardziej modne, rozwija to też ruch turystyczny – uważa burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.- Supraśl będzie kolejną podbiałostocką gminą, w której pojawią się stacje do wypożyczania jednośladów.

Łącznie do dyspozycji użytkowników są 63 stacje i 659 rowerów, które można wypożyczać w Białymstoku, Choroszczy i Juchnowcu Kościelnym. Białostoczanie mogą korzystać z rowerów zwykłych, tandemów i rowerów dziecięcych. W tej chwili z powodu zimy stacje zostały wyłączone. Kolejny sezon BiKeR rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku. Klienci Białostockiej Komunikacji Miejskiej mogą jeździć rowerem miejskim za darmo przez pół godziny. Natomiast białostoczanie bez karty BKM mogą jeździć za darmo do 20 minut.

Czytaj także: 5 zdań, których nie usłyszysz w Białymstoku [ZDJĘCIA]

Władze Supraśla liczą, że wprowadzenie BiKeRów przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego w gminie i ułatwi komunikację dla mieszkańców Supraśla.

Białostocki system rowerów miejskich to prawdziwy hit. W minionym sezonie bikery wypożyczono 680 tysięcy razy.  Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku. W 2018 roku system został rozbudowany o trzy nowe stacje finansowane przez miasto oraz sześć stacji, które powstały we współpracy Nextbike Polska z prywatnym partnerem.