Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata

Bitwa na truskawki w Korycinie. W tym sezonie były wyjątkowo twarde [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-06-27 7:43

Po pandemicznej przerwie do Korycina (woj. podlaskie) powróciła bitwa na truskawki. Na specjalnie przygotowanym terenie stanęli naprzeciw siebie reprezentanci gminy i przyjezdni ochotnicy. "Pociski" do starcia dostarczyli miejscowi plantatorzy. Słodki zapach miażdżonych w starciu owoców jeszcze długo unosił się nad korycińskimi błoniami.

Hiszpanie mają swoją wojnę pomidorową, Tomatinę, a my swojską jej odmianę, czyli bitwę truskawkową. Organizowana jest ona w ramach dorocznych Dni Truskawki w Korycinie, a po raz pierwszy odbyła się w 2014 r. Po wymuszonej przez koronawirusa dwuletniej przerwie nad korycińskim zalewem ponownie odbyło się stracie Korycin (żółte koszulki) kontra Reszta Świata (białe koszulki). Zasady bitwy są dwie: uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat, a w walce mogą używać tylko truskawek. Konferansjer przestrzegł jednak, że – zdaniem plantatorów – tegoroczne truskawki są wyjątkowo twarde. Bitwa anno Domini 2022 zakończyła się remisem.

Czytaj też: Sławek zamordował młodziutką Marlenę. Nie doczekał kary. W celi stało się coś strasznego. Tajemnicza zbrodnia w Podlaskiem

Dni Truskawki w Korycinie. Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata
Sonda
Bitwa truskawkowa w Korycinie. Jak ją oceniasz?