BKM. Radni PiS chcą, żeby uczniowie do 21. roku życia nie musieli płacić za bilety

i

Autor: Łukasz Stepaniuk BKM. Radni PiS chcą, żeby uczniowie do 21. roku życia nie musieli płacić za bilety

BKM. Radni PiS chcą, żeby uczniowie do 21. roku życia nie musieli płacić za bilety [AUDIO]

2019-02-21 12:37

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby komunikacja miejska w Białymstoku była darmowa dla uczniów szkół ponadpodstawowych do 21. roku życia.

Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości uważają, że komunikacja miejska w naszym mieście powinna być bezpłatna dla wszystkich uczniów. Radny PiS Henryk Dąbrowski mówi, że chodzi o około 13 tys. osób. W tej chwili jest tak, że bezpłatne przejazdy w I strefie taryfowej są dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów zamieszkałych w Białymstoku.

Radni PiS zwołali w tej sprawie konferencję prasową. Henryk Dąbrowski, Katarzyna Siemieniuk i Piotr Jankowski poinformowali, że najbliższej poniedziałkowej sesji rady miasta przedstawią projekt uchwały, która znosi opłaty za przejazd komunikacją miejską uczniom do 21 roku życia.

Czytaj także: Pasażer autobusu BKM zabrany do szpitala. Policja: Kierowca gwałtownie hamował

- To nie jest nic nadzwyczajnego. W wielu miastach taka komunikacja już jest - mówi Katarzyna Siemieniuk.

Wymienia m.in. Gdańsk, Rzeszów, Suwałki, Gdynia, Sopot i Szczecin.

Co ciekawe, rada miasta w tym roku już zajmowała się tym pomysłem odrzucając go ze względu na wysokie koszty. Miasto straciłoby w ten sposób nawet 5 i pół miliona złotych rocznie. Radni uważają, że pieniądze te można znaleźć w środkach przeznaczonych na inwestycje.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach pod postem na naszym fanpage'u.

Komentarz prezydenta Białegostoku:

Od 1 września 2018 roku bezpłatne przejazdy w I strefie taryfowej dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów zamieszkałych w Białymstoku wg następujących zasad:

  • Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum lub oddziału gimnazjalnego prowadzonego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,
  • Zamieszkujesz na terenie Miasta Białegostoku - adres zamieszkania w legitymacji szkolnej,
  • Posiadasz ważną legitymację szkolną (stempel na odwrotnej stronie z datą ważności) lub imienną Białostocką Kartę Miejską z zakodowanym uprawnieniem (nowe karty będą miały zapisane uprawnienie, stare wymagają aktualizacji, po aktualizacji kliknij kartą w autobusie dla sprawdzenia jej działania)
  • Podróżujesz w granicach I strefy taryfowej.

ZOBACZ WIDEO: Daniel M. pędzi mercedesem ponad 200 km/h