Młody ksiądz z Bielska Podlaskiego nie żyje. Ks. Mariusz Mucha miał 33 lata

i

Autor: Diecezja Drohiczyńska Młody ksiądz z Bielska Podlaskiego nie żyje. Ks. Mariusz Mucha miał 33 lata

Młody ksiądz z Bielska Podlaskiego nie żyje. Ks. Mariusz Mucha miał 33 lata

2021-02-18 11:53

Ksiądz Mariusz Mucha nie żyje. Duchowny zmarł w wieku zaledwie 33 lat. Diecezja Drohiczyńska podała, że w ostatnim czasie młody ksiądz przebywał na urlopie zdrowotnym. Uroczystości pogrzebowe ks. Mariusza Muchy zaplanowano na piątek 19 lutego. Jego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Brańsku.

Informacja o śmierci 33-letniego duchownego pojawiła się na stronie internetowej Diecezji Drohiczyńskiej. Wiadomo, że w ostatnim czasie ks. Mariusz Mucha przebywał na urlopie zdrowotnym. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek 19 lutego w kościele parafialnym w Brańsku. O godz. 12 wystawienie ciała, a o godz. 13 msza pogrzebowa. Ciało śp. ks. Mariusza Muchy spocznie na cmentarzu parafialnym w Brańsku niedaleko Bielska Podlaskiego. Kuria Diecezjalna w Drohiczynie podkreśla, że uroczystości odbędą się z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych zarówno w kościele jak i na cmentarzu. - Wdzięczni Panu Bogu za kapłańską posługę śp. ks. Mariusza Muchy błagajmy o Boże Miłosierdzie dla Niego i o nowe powołania kapłańskie. Wszyscy kapłani Diecezji Drohiczyńskiej są obowiązani odprawić jedną Mszę św. w intencji śp. Zmarłego Kapłana - poinformował ks. Marcin Gołębiewski, rzecznik prasowy Diecezji Drohiczyńskiej.

Ksiądz ratownik medyczny

Ks. Mariusz Mucha urodził się 6 września 1987 r. w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie). Uczęszczał do Szkoły Podstawowej oraz do Gimnazjum w Brańsku. W 2006 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Brańsku. W roku 2007 podjął studia na Uniwersytecie w Białymstoku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie otrzymał w Sokołowie Podlaskim  w Konkatedrze 3 czerwca 2016 r. Święcenia kapłańskie zaś w Drohiczynie w kościele katedralnym 3 czerwca 2017 r. z rąk ks. bp. Tadeusza Pikusa. Kolejne miejsca pracy ks. Muchy wypełniały wikariaty w parafiach Hajnówka – Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Ceranów. W ostatnim czasie przebywał na urlopie zdrowotnym.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Sezon 3, odc. 1: Andrzej z Plutycz spróbuje dosiąść rumaka! Wystawa koni w Szepietowie [WIDEO, ZDJĘCIA]