Był kapelanem zakładu karnego, sam trafił do zamknięcia. Ks. Łukasz R. miał wykorzystać małego chłopca!

i

Autor: Kisistvan77/cc0/Pixabay.com Ksiądz Łukasz R., były kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, został aresztowany pod zarzutem wykorzystania seksualnego małego chłopca, zdj. ilustracyjne

Był kapelanem zakładu karnego, sam trafił do zamknięcia. Ks. Łukasz R. miał wykorzystać małego chłopca!

2022-05-12 12:20

Ksiądz Łukasz R., były kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, został aresztowany pod zarzutem wykorzystania seksualnego małego chłopca. Prokuratura poinformowała o wszystkim w środę, 11 maja, dodając, że śledztwo w tej sprawie trwało od sierpnia 2021. Do pierwszego czynu pedofilskiego miało dojść ponad 10 lat temu, gdy duchowny pełnił posługę w Wyszkowie.

Był kapelanem zakładu karnego, sam trafił do zamknięcia. Ks. Łukasz R. miał wykorzystać małego chłopca!

Ks. Łukasz R. aresztowany w związku z wykorzystaniem seksualnym małego chłopca. Duchowny jest obecnie mieszkańcem województwa podlaskiego, ale śledztwo w tej sprawie, wszczęte w sierpniu 2021 r., prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. W środę, 11 maja, jednostka poinformowała, że duchowny został zatrzymany pod koniec kwietnia i usłyszał zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15. roku życia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Jak dodają śledczy, do pierwszego czynu pedofilskiego doszło ponad 10 lat temu, gdy ksiądz pracował jako katecheta, ale "z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o postępowaniu". Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Do sprawy aresztowania duchownego odniosła się także Kuria Diecezjalna w Łomży, której delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży zawiadomił o wszystkim prokuraturę w Ostrołęce.

Czytaj też: Krzysztof 19 lat pracował w Pfizerze. "Straciłem serce do tej roboty". Ujawnia kulisy działania giganta

- W odniesieniu do poruszanej w ostatnim czasie w mediach sprawy ks. Łukasza R., Kuria Diecezjalna w Łomży informuje, że po wpłynięciu w lipcu 2021 r. oskarżenia wobec tego kapłana o czyny przestępcze względem osoby małoletniej, zostały wszczęte procedury przewidziane we właściwych dokumentach Kościoła. W związku z oskarżeniem powzięto środki zapobiegawcze, w tym oskarżany kapłan otrzymał zakaz pełnienia jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej względem dzieci i młodzieży, aż do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w prowadzonym postępowaniu - czytamy na stronie internetowej Kurii Diecezjalnej w Łomży.

Jak informuje Tubawyszkowa.pl, ksiądz Łukasz R. był w latach 2010-2014, czyli w okresie, gdy miało dojść do pierwszy czynów pedofilskich, pełnił posługę w parafii Świętej Rodziny w Wyszkowie. Później był m.in. wikariuszem w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie w województwie podlaskim, a od 1 maja 2017 r. do 2021 r. pełnił funkcję kapelana Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Podejrzany o wykorzystanie seksualne chłopca duchowny był ponadto: harcerzem, honorowym dawcą krwi i wolontariuszem, a w 2013 r. wyjechał nawet z misją humanitarną do Afryki. W marcu 2021 ksiądz został komendantem Hufca Wschodniomazowieckiego w Zambrowie, ale Komenda ZHP Chorągwi Białostockiej skreśliła go z listy członków ZHP, gdy usłyszał zarzuty.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problem. Zaapelował do widzów. Bez pomocy będzie ciężko [WIDEO]

Sonda
Czy polski Kościół walczy z pedofilią?
Dom pomocy zamienił w piekło. Fałszywy ksiądz uśmiercił 12 pensjonariuszy