CBA kontroluje urząd miasta w Białymstoku i zamówienie na zakup autobusów

i

Autor: CBA CBA kontroluje urząd miasta w Białymstoku i zamówienie na zakup autobusów

CBA kontroluje urząd miasta w Białymstoku i zamówienie na zakup autobusów

2020-10-29 7:46

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje urząd miasta w Białymstoku i zamówienie na zakup 18 autobusów za 29,8 mln zł. - W przetargu publicznym ofertę złożyła tylko jedna firma, z którą Miasto Białystok podpisało umowę na dostawę pojazdów - podał wydział komunikacji społecznej CBA.

Funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych z białostockiej delegatury Biura sprawdzą prawidłowość podejmowanych przez urząd decyzji dotyczących zamówień publicznych i dyscypliny finansów publicznych.

Kontrola rozpoczęła się przed tygodniem i potrwa trzy miesiące. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef CBA może zdecydować o jej przedłużeniu o 6 miesięcy.

CBA zbada zamówienie z 2018 r. na dostawę autobusów miejskich niskopodłogowych dwu- i trzyosiowych napędzanych olejem napędowym. Zakup był wspófinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Czarny Spacer w Białymstoku. Kolejny dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej