Rasistowski atak w Białymstoku

i

Autor: UM Białystok – Mamy nadzieję, że pomimo tych przykrych doświadczeń, pobyt w naszym mieście będą Panie dobrze wspominały. Jako wspólnota lokalna zrobimy wszystko, by więcej nie dochodziło do tego typu zdarzeń – czytamy w liście do studentek, który skierowały do nich władze miasta.

Białystok. Rasistowski atak na studentki z Zambii. "Won z Polski"! [WIDEO]

2020-10-28 14:37

Władze Białegostoku stanowczo potępiły rasistowski atak, do którego tydzień temu doszło w centrum miasta. Dwie studentki z Zambii zostały obrażone na ulicy przez agresywną kobietę. Sprawę bada policja. - Białostoczanie to ludzie otwarci i gościnni, czemu wielokrotnie dali wyraz. Pojedyncze osoby swoim nieakceptowalnym przez nas zachowaniem nie mogą tego zniszczyć – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Sytuacja miała miejsce 20 października w pobliżu Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku. Dwie czarnoskóre studentki z Zambii, które od 2017 roku są studentkami Politechniki Białostockiej, usłyszały od kobiety: "Murzyńskie p**, won z polski!" Ten rasistowski atak zdecydowanie potępiły władze Białegostoku. W środę ze studentkami spotkali się zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński.

Jestem oburzony. Tego typu zdarzenia nie powinny mieć miejsca. Spotykają się one z naszym jednoznacznym potępieniem. Białostoczanie to ludzie otwarci i gościnni, czemu wielokrotnie dali wyraz. Pojedyncze osoby swoim nieakceptowalnym przez nas zachowaniem nie mogą tego zniszczyć – powiedział zastępcą prezydenta Rafał Rudnicki.

Czytaj też: Białystok. Rok temu przeszedł I Marsz Równości. Mieszkańcy długo o tym nie zapomną [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dochodzenie w sprawie zajścia na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku prowadzi podlaska policja. Kobiecie za wulgarny atak w kierunku studentek mogą grozić nawet trzy lata więzienia.

Przepychanki na Czarnym Proteście w Białymstoku