CBA zatrzymało byłego rzecznika MON Bartłomieja M. i m.in. byłego podlaskiego posła Mariusza Antoniego K.

i

Autor: CBA CBA zatrzymało byłego rzecznika MON Bartłomieja M. i m.in. byłego podlaskiego posła Mariusza Antoniego K.

CBA zatrzymało byłego rzecznika MON Bartłomieja M. i m.in. byłego podlaskiego posła Mariusza Antoniego K.

2019-01-28 11:15

Wśród zatrzymanych przez CBA jest Mariusz Antoni K., który w wyborach parlamentarnych w 2007 roku został wybrany na posła z okręgu białostockiego.

ZOBACZ WIDEO:

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Czytaj także: Daniel M. obraża białostocką policję. "Pozdrawiam policję z Białegostoku, to nie jest policja, to są milicjanci"

Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były podlaski parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ.

Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie usłyszą zarzuty. W związku z zatrzymaniami funkcjonariusze CBA prowadzą przeszukania ponad 30 lokalizacji.

- Śledztwo, prowadzone na podstawie materiałów własnych CBA, dotyczy niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. - W ocenie śledczych doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.

Czytaj także: Akcja agentów białostockiego CBA i łotewskiej KNAB. 6 osób zatrzymanych. W tle łapówka na 800 tys. euro