Centrum Suwałk. Młody mężczyzna uderzył kobietę PIĘŚCIĄ W TWARZ

i

Autor: KMP Suwałki 24-latek został zatrzymany przez suwalskich policjantów.

Centrum Suwałk. Młody mężczyzna uderzył kobietę PIĘŚCIĄ W TWARZ

2021-01-12 14:36

24-letni suwalczanin jest podejrzanych o rozbój na 65-letniej kobiecie. Napastnik zaatakował ją w centrum miasta, a następnie zabrał jej torebkę. W sobotę 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty rozboju, usiłowania kradzieży z włamaniem oba w warunkach recydywy oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Suwałk zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że w Nowy Rok w centrum miasta zaatakował 65-letnią kobietę. Bandyta najpierw przewrócił ją na ziemię, uderzył pięścią w twarz, a następnie zabrał jej torebkę z zawartością dokumentów, kart płatniczych i 30 złotych. Po ataku mężczyzna uciekł w nieznanym kierunku.

- Mundurowi bezzwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. W wyniku intensywnej pracy ustalili podejrzanego o to przestępstwo - informuje podkomisarz Eliza Sawko, oficer prasowa KMP w Suwałkach. - W minioną sobotę policjanci zatrzymali 24-latka na jednej z ulic na osiedlu Północ.

Czytaj też: Siemiatycze. NAĆPANY 27-latek przedzierał się przez pola i bagna. W końcu go złapano [FOTO]

W chwili zatrzymania suwalczanin posiadał przy sobie amfetaminę. W trakcie dalszych czynności śledczy ustalili, że mężczyzna usiłował też zapłacić za zakupy skradzioną kartą. W niedzielę zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju i usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz posiadania narkotyków.

24-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara ta może być dodatkowo zwiększona o połowę.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Areszt za zabójstwo i pobicie ze skutkiem śmiertelnym