Cmentarz muzułmański w Bohonikach. To tutaj są chowani migranci. "Na chwilę obecną jest 12 ciał" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-23 8:12
 Cmentarz muzułmański w Bohonikach. Tutaj są chowani migranci
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE

Na granicy polsko-białoruskiej trwa kryzys migracyjny. Tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu próbują przedostać się do Polski, a potem na zachód Europy. Niestety kryzys ma już swoje ofiary. Na granicy giną ludzie. Zmarli wyznawcy islamu są grzebani na muzułmańskim cmentarzu w Bohonikach (woj. podlaskie).

Na cmentarzu muzułmańskim w Bohonikach są chowani polscy Tatarzy. Teraz jest to także miejsce spoczynki migrantów, których ciała są znajdowane na na granicy polsko-białoruskiej. W październiku pochowano tu 19-letniego Syryjczyka Ahmada. Pogrzeb odbył się zgodnie z tradycją muzułmańską. Ceremonia była transmitowana w internecie, tak aby pogrzeb mogli oglądać bliscy zmarłego. Ilu migrantów, którzy do tej pory zmarli na granicy, zostanie pochowanych w Bohonikach? - To wszystko odbywa się w ostatniej chwili. Daj Boże, żeby tych pochówków było jak najmniej. Z tego co słyszałem, na chwilę obecną jest dwanaście ciał - powiedział "Gazecie Współczesnej" Maciej Szczęsnowicz, przewodniczącym Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach. Onet podał, że we wtorek odbędzie się tu pogrzeb syryjskiego dziecka, które zmarło w łonie matki. Kobieta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. 

Zobacz: Granica białoruska. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

Cmentarz muzułmański w Bohonikach - tutaj grzebani są migranci zmarli po przekroczeniu granicy Białorusi z Polską
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE