Wesele i ślub w 2020 roku. Kiedy zorganizować? Paulina: Przestaliśmy się łudzić

i

Autor: Pixabay Paulina wspólnie ze swoim narzeczonym postanowili przełożyć ślub i wesele na lipiec 2021 roku.

Wesele 2020. Kiedy zorganizować? Są prawdopodobne terminy i limity uczestników. Paulina: "Przestaliśmy się łudzić"

2020-05-22 11:57

Wesele 2020. Kiedy będzie można je organizować? Od pewnego czasu trwa odmrażanie polskiej gospodarki i znoszenie ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Obecnie trwa trzeci etap znoszenia obostrzeń. Otwierane są salony fryzjerskie, salony kosmetyczne. Można już pójść do restauracji lub do kawiarni. W kościołach i cerkwiach może przebywać większa liczba wiernych. A co z weselami w 2020 roku? To pytanie zadają wszyscy przedstawiciele branży ślubnej oraz, a może przede wszystkim, tysiące młodych ludzi, którzy nie wiedzą, czy ich wymarzony ślub będzie się mógł odbyć w planowanym terminie.

Co z weselami 2020? Kiedy będzie można je organizować? Są prawdopodobne terminy. Dla osób planujących swoją wymarzoną uroczystość może to być naprawdę poważny problem. Planowanie i organizacja wesel to przecież nie tylko pieniądze, które wydaje się na zaproszenia, zaliczki dla zespołu muzycznego czy fotografa, ale także nerwy i stres.

Czytaj też: Podlaskie. W środku lasu padł akumulator. W samochodzie trójka dzieci

W obecnej sytuacji wywołanej przez koronawirusa, zakochani ludzie decydują się na przełożenie swojego ślubu i wesela 2020 na późniejszy termin, np. na jesień lub nawet na przyszły rok. Inne czekają w napięciu na decyzję rządu i liczą, że uda się zorganizować wesele np. w czerwcu lub w lipcu. Na końcu artykułu podajemy prawdopodobny termin zniesienia obostrzeń dotyczących wesel 2020.

Spis treści

  1. "Przestaliśmy się łudzić i podjęliśmy decyzje o zmianie terminu"
  2. Wesele 2020: Kiedy będzie można je organizować? Są prawdopodobne terminy

- To był duży stres, bo wszyscy znaleźliśmy się w zupełnie nowej irracjonalnej sytuacji, nikt nie wiedział co się będzie działo dalej, wszelkie informacje w mediach wciąż były bez konkretnych terminów i szczegółów - opisuje swoje doświadczenia 29-letnia Paulina, mieszkanka Łomży (woj. podlaskie). Jej wesele miało się odbyć w czerwcu.

"Przestaliśmy się łudzić i podjęliśmy decyzje o zmianie terminu"

- Cały czas mieliśmy nadzieje ze jeszcze jakoś się uda - wspomina Paulina. W Chinach w styczniu było "apogeum" zachorowań, a w marcu było już prawie po wszystkim. No ale u nas w Polsce po Wielkanocy sytuacja wcale się nie klarowała, wręcz przeciwnie - zachorowania rosły. Przestaliśmy się łudzić i podjęliśmy decyzje o zmianie terminu. Dodatkowo stwierdziliśmy ze odkładanie na jesień możne nie być najlepszym pomysłem ponieważ Minister Zdrowia zapowiada powrót zachorowań o tej porze roku i wszystkie wznowione przygotowania znów poszłyby na marne.

Czytaj też: Mońki. Kobieta straciła 5 tys. zł! Patrzyła, jak z jej konta bankowego ZNIKAJĄ pieniądze. Zaczęło się od SMS-a

Paulina wspólnie ze swoim narzeczonym postanowili przełożyć ślub i wesele na lipiec 2021 roku. "Kamień spadł z serca, bo najgorsze było to trwanie w niepewności" - uważa Paulina. Zmiana terminu wesela wiązało się w ich przypadku z dużymi problemami natury organizacyjnej. Kilkoro usługodawców miało zajętych większość terminów, wzrosły koszty organizacji przyjęcia. "Wiele znajomych par przekłada wesela na przyszły rok" - zaznacza 29-latka, która jest zadowolona ze zmiany.

Zobaczymy czy suknia ślubna będzie dobra za rok - żartuje. - Zaproszenia zostały wręczone, więc teraz mamy dużo roboty z oddzwanianiem i informowaniem o zmianie terminu wesela.

Sonda
Czy miałbyś obawy przed pójściem na czyjeś wesele w 2020 roku?

Paulina z Łomży i jej narzeczony przełożyli termin wesela na przyszły rok, są jednak pary, które liczą, że uda im się zorganizować wymarzone wesele jeszcze w tym roku. Temat organizacji wesela 2020 jest analizowany przez Ministerstwo Zdrowia. Możliwe, ze wkrótce zapadnie jakaś konkretna decyzja.

Wesele 2020: Kiedy będzie można je organizować? Są prawdopodobne terminy

We wtorek 19 maja w Ministerstwie Rozwoju odbyły się konsultacje w sprawie wytycznych dla branży ślubnej. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk powiedziała PAP:

- Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czym innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska. Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wiceminister ma nadzieję, że odmrożenie branży ślubnej może nastąpić 1 czerwca, w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Ostateczną decyzję podejmie jednak rząd.

Z kolei w piątek 22 maja wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, możliwa będzie organizacja wesel do maksymalnie 50 uczestników. Limit ten nie dotyczy osób z obsługi. Wciąż jednak nie ma oficjalnego terminu, co możliwości organizacji wesel.

Sedno Sprawy - Łukasz Szumowski