Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce

i

Autor: archiwum portalu Czerwona strefa w Suwałkach. Poważne zmiany dla mieszkańców / Zdjęcie poglądowe

Czerwona strefa w Suwałkach. Poważne zmiany dla mieszkańców

2020-10-12 16:43

Urząd Miasta w Suwałkach (Podlaskie) ograniczył obsługę interesantów w związku objęciem miasta czerwoną strefą. Większość wydziałów będzie pracowała od wtorku zdalnie.

Jak poinformował magistrat, w związku z wprowadzeniem przez rząd ograniczeń dotyczących strefy czerwonej w Suwałkach oraz kolejnymi zakażeniami wśród pracowników urzędu, władze miasta podjęły decyzję wprowadzającą od 13 października pracę zdalną urzędu, bez bezpośredniej obsługi interesantów.

Wyjątkiem będzie Urząd Stanu Cywilnego, gdzie po zgłoszeniu telefonicznym będzie można umówić się na wizytę ws. zgłoszenia urodzin lub zgonu. Urząd wprowadza także obostrzenia dotyczące ślubów cywilnych. Podczas ceremonii, oprócz urzędnika stanu cywilnego, obecni mogą być nowożeńcy, świadkowie, najbliższa rodzina; maksymalnie 8 osób z zachowaniem rygorów sanitarnych. Po zgłoszeniu telefonicznym będzie można umówić się również na wizytę do wydziału obywatelskiego oraz do wydziału komunikacji. Pozostałe wydziały są zamknięte dla mieszkańców.

Czytaj także: Żółta strefa w całej Polsce, czyli mały lockdown. Są nowe strefy czerwone w Kujawsko-Pomorskiem

Wszystkie imprezy masowe na najbliższe dni zostały odwołane przez Suwalski Ośrodek Kultury. Z kolei Muzeum Okręgowe zawiesiło do odwołania wszystkie wernisaże, spotkania i warsztaty.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala w Zgierzu. Mówi o strachu