Suwałki od soboty CZERWONĄ strefą. W mieście przybywa ciężko chorych

i

Autor: Marcin Gadomski/SE

Suwałki od soboty CZERWONĄ strefą. W mieście przybywa ciężko chorych

2020-10-09 12:51

Od soboty w czerwonej strefie, tej z najpoważniejszymi ograniczeniami znajdzie się miasto Suwałki (woj. podlaskie), gdzie obecnie jest blisko 100 zachorowań na koronawirusa. Szpital Wojewódzki tworzy izolatorium dla chorych, których ciągle przybywa. Czerwona strefa obejmuje miasta i powiaty, w których ilość nowych zachorowań jest większa, niż 12 osób na 10 tys. W Suwałkach jest już blisko 100 aktywnych chorych na COVID-19.

Jak poinformował PAP dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach Adam Szałanda, w mieście przybywa ciężko chorych, którzy trafiają do szpitala. W sumie hospitalizowanych jest 27 osób, w tym jedna chora podłączona jest do respiratora.

Szałanda poinformował, że oddział zakaźny szpitala jest już zapełniony. Dodatkowo 10 chorych przebywa na oddziale pulmonologicznym.

- W związku z tym postanowiliśmy o utworzeniu izolatorium dla kolejnych trzydziestu chorych. Wynajęliśmy pomieszczenia poza szpitalem, gdzie je zlokalizujemy - dodał Szałanda.

Czytaj też: Koronawirus. Czy w szpitalach w Podlaskiem może zabraknąć łóżek?

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

Kierownik biura prezydenta miasta Kamil Sznel poinformował PAP, że odwołane zostały wszystkie imprezy kulturalne w Suwałkach, a mecz piłkarzy Wigier Suwałki odbędzie się bez publiczności. Do kilku tysięcy mieszkańców, którzy znajdują się w systemie powiadamiania miasta, trafiły sms-y z informacją o czerwonej strefie. Sznel zaapelował do suwalczan o odpowiedzialne zachowanie, by jak najszybciej opuścić czerwoną strefę. Czytaj więcej: Strefa CZERWONA i strefa ŻÓŁTA. Wszystko, co musisz wiedzieć [OBOSTRZENIA, ZASADY, KARY]