Czerwony londyński autobus pojawi się w Białymstoku. Co tu będzie robił? [WIDEO]

i

Autor: Pixabay Czerwony londyński autobus pojawi się w Białymstoku. Co tu będzie robił? [WIDEO]

Czerwony londyński autobus pojawi się w Białymstoku. Co tu będzie robił? [WIDEO]

2019-03-05 11:30

W centrum Białegostoku pojawi się charakterystyczny czerwony autobus. Dlaczego? Czy pojawi się tam na stałe? Wyjaśniamy!

Ambasada Brytyjska w Polsce prowadzi kampanię edukacyjną na temat współczesnego niewolnictwa – handlu ludźmi. Kampania ta ma na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz ochronę potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi.

Zobacz także: Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Głównym narzędziem kampanii jest czerwony, dwupiętrowy autobus londyński, który 8 marca 2019 r. w godz. 10-18 pojawi się w Białymstoku. Autobus będzie stał na Rynku Kościuszki nieopodal fontanny.

W wydarzeniu udział wezmą: przedstawiciel kierownictwa oraz przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej w Warszawie, przedstawiciele polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, Straży Granicznej, Fundacji LaStrada oraz Armii Zbawienia a także przedstawiciele brytyjskiej agencji do spraw walki z nadużyciami w pracy (Gangmasters and Labour Abuse Authority) oraz brytyjskiej agencji do spraw walki z poważną przestępczością (National Crime Agency).

Czytaj także: Białostocka Komunikacja Miejska za darmo dla bezrobotnych? Taki jest pomysł radnego PiS