Czesław Mozil zaśpiewa w Białymstoku

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Czesław Mozil zaśpiewa w Białymstoku

Czesław Mozil w Białymstoku. Zaśpiewa razem z uczniami Domu Kultury „Śródmieście”

2019-01-23 10:40

Osiemdziesięcioro uczniów i uczennic Domu Kultury „Śródmieście” zagra i zaśpiewa razem z Czesławem Mozilem podczas koncertu w Białymstoku. We wtorek o projekcie “Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” opowiedział jego pomysłodawca.

„Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi. Akcja ma na celu zaprezentowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wybrali – często niełatwą – drogę muzykowania. Celem projektu jest zaangażowanie uczniów w twórczy proces muzyczny, który daje szansę dzieciom wykonania utworów z udziałem profesjonalnych muzyków.

Czytaj także: 10-Years Challenge. Magda Narożna z Pięknych i Młodych pokazała swoje zdjęcie sprzed 10 lat. Komentarz: Taką cię właśnie pamiętam ze szkolnych lat

Co ciekawe, projekt w Białymstoku jest realizowany po raz pierwszy. W innych miastach został ciepło przyjęty przez dzieci, rodziców i opiekunów muzycznych.

Koncert w ramach projektu “Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” odbędzie się 26 stycznia o godz. 16 w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Uczniowie Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku razem z Czesławem Mozilem zagrają i zaśpiewają piosenki z płyty pt. „Kiedyś to były święta”.

Czytaj także: Daniel M. obraża białostocką policję. "Pozdrawiam policję z Białegostoku, to nie jest policja, to są milicjanci"