Daniel M. ARESZTOWANY. Miał w domu amfetaminę i pistolet

2020-08-06 10:24 vera
Daniel M. ma kłopoty. Miał w domu amfetaminę
Autor: KPP Augustów Daniel M. ma kłopoty. Miał w domu amfetaminę. Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo w sprawie Daniela M., który przechowywał w swoim mieszkaniu amfetaminę. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Stwierdził, że narkotyki posiadał na własny użytek. Daniel M. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Amfetaminę znaleziono 24 lipca w czasie przeszukania przez policję pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez zatrzymanego mężczyznę oraz jego partnerkę.

- Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie ujawnili wagę precyzyjną, pistolet z napisem “Bruni” P4 kal. 9 mm, magazynek kal. 9 mm z 2 nabojami “Wadie”, 6 sztuk naboi “Wadie” kal. 9 mm, rower i elementy roweru z usuniętymi numerami seryjnymi, dowód osobisty wystawiony na osobę Krystiana B. oraz pieczątkę ze stemplem - czytamy w komunikacie prasowym zambrowskiej prokuratury.

Czytaj też: Zambrów: 12 osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków. Najmłodszy ma 15 lat [ZDJĘCIA]

Prokurator przedstawił Danielowi M. zarzut posiada znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy o łącznej wadze 48 gram brutto. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia wskazując, że zabezpieczone narkotyki posiadał na własny użytek, gdyż jest osobą uzależnioną. Odnośnie pozostałych zabezpieczonych przedmiotów przyznał, iż zostały przez niego znalezione.

- Wobec powyższego prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, z uwagi na grożącą sprawcy surową karę oraz obawę utrudniania postępowania przygotowawczego - informuje prokurator. - Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec Daniela M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem za narkotyki! Zapadł wyrok: 5 miesięcy prac społecznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.