Dni Miasta Białegostoku 2021. Na scenie Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

i

Autor: Pixabay Dni Miasta Białegostoku 2021. Na scenie Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

Dni Miasta Białegostoku 2021. Na scenie Roksana Węgiel, Video i Krzysztof Zalewski

2021-06-16 13:13

Już wkrótce w stolicy województwa podlaskiego rozpoczną się Dni Miasta Białegostoku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 - 27 czerwca. Białostoczanie spotkają się na Rynku Kościuszki na wielkim koncercie plenerowym. Na scenie zobaczymy m.in. Roksanę Węgiel i Krzysztofa Zalewskiego.

Święto Białegostoku będzie trwało trzy dni. Wypełnią je wydarzenia przygotowane z myślą o białostoczanach w różnym wieku. Główną atrakcją Dni Miasta Białegostoku 2021 będzie wielki koncert plenerowy. Ten odbędzie się w sobotę 26 czerwca na Rynku Kościuszki. Na scenie zobaczymy Roksanę Węgiel, Video, Krzysztofa Zalewskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 19 i zostanie zorganizowany zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. – Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców na te wydarzenia, abyśmy mogli wspólnie poświętować. Dni Białegostoku to dobra okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, poczuć radość i dumę z naszego miasta – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Czytaj też: Emilia Korolczuk sprzedaje zwierzęta. Internauci: "Cena z kosmosu". Gwiazda Rolnicy. Podlasie w ogniu krytyki

"Mamy już wszystkie potrzebne zezwolenia na organizację imprezy masowej" - powiedziała PAP dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury, który jest głównym organizatorem imprezy, Grażyna Dworakowska. Powiedziała, że w koncercie będzie mogło wziąć udział w sumie 3 tys. osób. Zgodnie z obostrzeniami i limitami - jak dodała - na imprezę może zostać wpuszczonych 250 osób niezaszczepionych. Pozostali uczestnicy koncertu będą to osoby zaszczepione, co ma być weryfikowane.

Dworakowska mówiła, że wszystkich uczestników koncertu będzie obowiązywało wypełnienie zaświadczenia, w którym będzie musiał wpisać imię i nazwisko, numer telefonu a także zaznaczyć, czy jest osobą zaszczepioną, czy nie. Zgodnie z wymogami sanitarnymi i rządowymi plac, na którym odbędzie się koncert został podzielony na trzy sektory - mówiła dyrektorka. W każdym z sektorów będzie ok. 1 tys. widzów. Będzie też rozstawiony telebim.

W organizację święta Białegostoku włączyły się instytucje kultury: Białostocki Ośrodek Kultury, Galeria Arsenał, Muzeum Wojska, Galeria im. Sleńdzińskich, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury "Śródmieście". Szczegółowy program wydarzeń został zamieszczony na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

Dance Dance Dance: Roksana Węgiel opowiada o relacjach z rodziną