Świąteczne dekoracje w Białymstoku w 2019/2020 roku

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok W najbliższą niedzielę 6 grudnia Białystok zostanie rozświetlony przez świąteczne dekoracje. Miasto zapowiada, że na ulicach miasta pojawią się zupełnie nowe ozdoby jak np. stylizowane figury, ale też dekoracje latarniowe typu "choinka" czy "korona". Świątecznego klimatu doda również Jarmark Świąteczny przed Ratuszem, który potrwa do 20 grudnia.

Do Białegostoku tym razem nie przyjedzie Mikołaj z Laponii, ale i tak będzie pięknie [ZDJĘCIA]

2020-12-04 8:12

W najbliższą niedzielę 6 grudnia Białystok zostanie rozświetlony przez świąteczne dekoracje. Miasto zapowiada, że na ulicach miasta pojawią się zupełnie nowe ozdoby jak np. stylizowane figury, ale też dekoracje latarniowe typu "choinka" czy "korona". Świątecznego klimatu doda również Jarmark Świąteczny przed Ratuszem.

Tym razem, wyjątkowo, do Białegostoku nie przyjedzie Mikołaj z Laponii. Miasto nie planuje również Wigilii Miejskiej, ani sylwestrowego koncertu przed Ratuszem. Wszystko z powodu koronawirusa. Będzie za to bożonarodzeniowy jarmark. Rozpocznie się on 6 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Będzie czynny codziennie w godz. 12 -20.

Wszystkie świąteczne dekoracje zostaną włączone 6 grudnia o godz. 16. Najokazalej na pewno będzie prezentować się miejska choinka, która już stoi na Rynku Kościuszki. Zobaczcie, jak wyglądał świąteczny Białystok w zeszłym sezonie.

- Towarzystwa dotrzymywać jej będą nowe dekoracje świetlne w kształcie prezentu świątecznego, bombki i sań z reniferami – zostaną rozmieszczone w kierunku pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego i kwiaciarni Żonkil - informuje Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej. - Przy fontannie stanie podświetlony napis #Białystok. Na plac przed Teatr Dramatyczny wrócą postacie z czasów Branickich.

Natomiast przy Pałacu Branickich stanie kareta z końmi w towarzystwie Branickich.

Jesteśmy w tym roku zmuszeni zrezygnować z niektórych miejskich tradycji bożonarodzeniowych, jednak postanowiliśmy to jakoś wynagrodzić naszym mieszkańcom. Chcemy, żeby Białystok wyglądał pięknie i emanował aurą Świąt Bożego Narodzenia bardziej, niż kiedykolwiek. 6 grudnia warto zobaczyć na własne oczy, jak prezentuje się nasze miasto w świątecznej szacie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wszystkie dekoracje zostaną z mieszkańcami Białegostoku do 2 lutego.

Czytaj też: 29. finał WOŚP w Białymstoku. Sztab czeka na zgłoszenia wolontariuszy

Mjakmama rysuje: Jak narysować sanie Mikołaja?