29. finał WOŚP w Białymstoku. Sztab czeka na zgłoszenia wolontariuszy

i

Autor: Łukasz Widziszowski/WOŚP - W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu - mówi Jurek Owsiak.

29. finał WOŚP w Białymstoku. Sztab czeka na zgłoszenia wolontariuszy

2020-11-26 11:19

10 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Hasłem przewodnim styczniowej zbiórki będzie "Finał z głową". WOŚP zagra także w Białymstoku.

W sztabie białostockiego WOŚP rozpoczęły się już przygotowania. Do 15 grudnia chętni mogą zgłaszać się na wolontariuszy. Aby kwestować w styczniu należy zarejestrować się w serwisie https://iwolontariusz.wosp.org.pl i wybrać sztab nr #4909. Trzeba pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich, opiekun musi założyć konto i zarejestrować jako wolontariusza na stronie.

- W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na całym świecie, w tym roku zrezygnowaliśmy z koncertu głównego na Rynku Kościuszki. Nie chcemy stwarzać zagrożenia przesyłu transmisji wirusa i w rezultacie zakażenia mieszkańców Białegostoku ani artystów, którzy wystąpiliby na scenie - mówi szefowa białostockiego sztabu, Angelika Wieteska.

Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii. W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: aparaty USG i RTG, zestawy endoskopów laryngologicznych, kardiomonitory, egoskopy.

Czytaj też: Lekarze z Białegostoku usunęli 35-latkowi olbrzymiego guza. To pierwsza taka operacja w Polsce

Podczas poprzedniego finału, udało się zebrać 186 milionów złotych. Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. 

Przez koronawirusa zakażą petard i fajerwerków w sylwestra?