Dramatyczny finał pościgu za BMW pod Augustowem. Cztery osoby ranne, w tym dwóch policjantów

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com, mat. policji Dramatyczny finał pościgu za BMW pod Augustowem. Cztery osoby ranne, w tym dwóch policjantów

Dramatyczny finał pościgu za BMW pod Augustowem. Cztery osoby ranne, w tym dwóch policjantów

2022-05-14 13:53

Cztery osoby trafiły do szpitala po pościgu, do którego doszło w sobotę, 14 maja w Topiłówce koło Augustowa (woj. podlaskie). Kierowca, który uciekał przed policyjną kontrolą drogową, spowodował wypadek, w którym poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwóch policjantów.

Do zdarzenia doszło przed południem. Policjanci z Augustowa próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę BMW, który mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się w Suwałkach, gdzie BMW uderzyło w radiowóz, którego załoga próbowała zatrzymać niezdyscyplinowanego kierowcę.

Czytaj też: Ukrainiec chciał zarobić 1000 euro. Na Podlasiu cały plan runął

W sumie do szpitala z obrażeniami trafiło dwóch funkcjonariuszy, uciekający przed kontrolą kierowca oraz pasażer jeszcze jednego auta osobowego, w które BMW uderzyło podczas ucieczki.

Okoliczności zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca BMW unikał spotkania ze stróżami prawa.

Czytaj też: Weszli do lokalu w centrum Łomży. Kamery, selekcja klientów. 22-latka przesłuchana

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!