Dusili i przycisnęli 16-latka do ściany. Szok na białostockim osiedlu

i

Autor: KMP Białystok Dusili i przycisnęli 16-latka do ściany. Szok na białostockim osiedlu

Dusili i przycisnęli 16-latka do ściany. Szok na białostockim osiedlu

2021-01-19 11:44

Zaatakowali 16-latka. Dusili go i przyciskali do ściany. Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju na nastolatku. Napastnicy usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju i przywłaszczenia telefonu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Do tego zdarzenia doszło w ubiegły czwartek wieczorem na osiedlu Nowe Miasto. Wówczas do 16-latka, który szedł z kolegami podeszli mężczyźni, którzy go zaatakowali.

- Napastnicy dusili go i przyciskali do ściany - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. - Zażądali 50 złotych. Nastolatkowi udało się wyrwać napastnikom, jednak w trakcie ucieczki zgubił swój telefon.

Czytaj też: Szkolenie BHP z picia alkoholu. "Cykl warsztatów i szkoleń". Lokal w Białymstoku dołączył do akcji #OtwieraMY

Po dwóch dniach od tego zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych. Mężczyźni wpadli w swoich mieszkaniach. W czasie przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli telefon, który zgubił 16-latek podczas ucieczki.

24 i 25-latek usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju i przywłaszczenia mienia. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pobicie nastolatka w Ostródzie