Szkolenie BHP z picia alkoholu. Cykl warsztatów i szkoleń. Lokal w Białymstoku dołączył do akcji #OtwieraMY

i

Autor: Pixabay Szkolenie BHP z picia alkoholu. "Cykl warsztatów i szkoleń". Lokal w Białymstoku dołączył do akcji #OtwieraMY

Szkolenie BHP z picia alkoholu. "Cykl warsztatów i szkoleń". Lokal w Białymstoku dołączył do akcji #OtwieraMY

2021-01-19 10:18

Właściciele lokali gastronomicznych prześcigają się w wymyślaniu sposobów na ominięcie rządowych obostrzeń. Jedni zapraszają na testowanie smaku, a inni proponują szkolenie BHP z picia alkoholu. Na ten ostatni pomysł wpadł białostocki lokal "Pijania Wódki i Piwa", który zaprasza na "cykl warsztatów i szkoleń".

Do 31 stycznia w naszym kraju obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji, możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Obowiązuje również zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia. W Polsce za złamanie obowiązujących obostrzeń grozi kara do 30 tys. złotych.

#OtwieraMY - pod takim hashtagiem w mediach społecznościowych trwa strajk przedsiębiorców z branży rozrywkowej. Ich zdaniem pomoc rządowa z tzw. tarcz antykryzysowych nie pomaga w ratowaniu ich biznesów przed bankructwem.

Czytaj też: Rekord MROZU na Podlasiu! Nie uwierzysz, ile stopni pokazały termometry. Zimno robi się od samego patrzenia

Przedsiębiorcy powołują się na nieprawomocny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. W kwietniu ubiegłego roku fryzjer został ukarany przez sanepid za to, że pracował mimo obostrzeń. Sąd zdecydował, że nie musi on płacić 10 tys. zł grzywny. Uzasadnił to tym, że ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej powinny być wprowadzone np. poprzez ustawę.

Sonda
Czy restauracje w Polsce powinny zostać otwarte?

Na Twitterze na profilu "#OtwieraMY" pojawiają się nazwy restauracji, dyskotek oraz innych lokali rozrywkowych, które zamierzają być otwarte pomimo pandemii i obowiązujących rządowych obostrzeń. Na dostępnej tam liście znajdują się trzy lokale: kawiarnia "Nocne pieczenie", "Kafejeto" oraz „Pijalnia Wódki i Piwa”.

- Uważamy, że alkohol szkodzi zdrowiu i jeżeli koniecznie chcecie, i musicie to należy BEZPIECZNIE konsumować go w domu! - czytamy na facebookowym profilu "Pijalni Wódki i Piwa". - Ale... żeby robić to bezpiecznie, bezwzględnie trzeba przejść odpowiednie szkolenie bądź wziąć udział w profesjonalnych warsztatach. […] Oficjalnie informujemy, że rozpoczynamy w Białostockiej Pijalni Wódki i Piwa cykl warsztatów i szkoleń, które pozwolą Wam zachować zdrowie, a już na pewno zdrowie psychiczne!

Szkolenie pod nazwą "Utrzymywanie wysokiej temperatury w otoczeniu chłodnych cieczy" zacznie się w piątek 22 stycznia. "Temat niezwykle poważny i obszerny, dlatego też dywagacje trwać będą cały tydzień, aż do całkowitego wyczerpania tematu" – czytamy na fanpage’u baru.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Kocia kawiarnia w Krakowie przeżywa ciężki czas z powodu pandemii