Duże zainteresowanie służbą w podlaskiej Straży Granicznej

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Duże zainteresowanie służbą w podlaskiej Straży Granicznej

Duże zainteresowanie służbą w podlaskiej Straży Granicznej

2021-10-21 9:00

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej zostały zwiększone limity naboru do służby. Jest dużo chętnych. - Większe zainteresowanie bierze się może z tego, jak w mediach są przedstawiane informacje o sytuacji na granicy. Wpływ mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - wskazała w rozmowie z PAP kapitan Monika Chwastek z podlaskiej Straży Granicznej.

W Podlaskim Oddziale Straży zwiększono limit przyjęć. - Wcześniej w październiku były 32 miejsca, jednak na nasz wniosek został zwiększony on do 40, a w grudniu o dodatkowe 10. Do końca roku przyjmiemy 50 osób - poinformowała PAP kapitan Monika Chwastek. Podkreśliła, że choć liczba funkcjonariuszy w podlaskim oddziale wciąż rośnie, to jednak potrzeby są duże. - Dlatego komendant podlaski zwrócił się w tej sprawie do komendanta głównego Straży Granicznej i otrzymał zgodę – wyjaśniła.

W ocenie Chwastek jest duże zainteresowanie służbą w Straży Granicznej. - Większe zainteresowanie bierze się może z tego, jak w mediach są przedstawiane informacje o sytuacji na granicy. Wpływ mogą mieć również planowane na przyszły rok podwyżki w służbie - wskazała. - O przyjęcie mogą się starać osoby do 35. roku życia, z obywatelstwem polskim, wykształceniem minimum średnim, o nieposzlakowanej opinii i dające rękojmię zachowania tajemnicy - powiedziała.

Dodała, że poszukiwani są mieszkańcy regionu. - Osoba przyjęta do służby musi mieć świadomość, że będzie pracowała u nas. Nie ma takiej możliwości, że my przyjmiemy do służby, a kandydat po przyjęciu wystąpi z prośbą np. o przeniesienie do np. morskiego oddziału - podkreśliła. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Czytaj też: Usnarz Górny. Imigranci siłowo wdarli się do Polski. Zniszczyli ogrodzenie [WIDEO]

Usnarz Górny. Imigranci siłowo forsują granicę. Niszczą ogrodzenie

W podlaskim oddziale służy 2150 funkcjonariuszy. Jest on jednym z najliczniejszych w Polsce. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Od początku października Straż Graniczna zanotowała ok. 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Czytaj też: Podlaskie. Zakrwawiona imigrantka leżała na śpiworze. Dramatyczny poród w lesie

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?