Dzieci i dorośli UCIEKALI ze swoich mieszkań! W pożarze zginął mężczyzna. Tragedia w Krzysztoforowie [ZDJĘCIA]

i

Autor: OSP Nowy Dwór Dzieci i dorośli UCIEKALI ze swoich mieszkań! W pożarze zginął mężczyzna. Tragedia w Krzysztoforowie [ZDJĘCIA]

Dzieci i dorośli UCIEKALI ze swoich mieszkań! W pożarze zginął mężczyzna. Tragedia w Krzysztoforowie [ZDJĘCIA]

2020-12-02 11:28

Tragiczny pożar w Krzysztoforowie w powiecie sokólskim, blisko granicy z Białorusią. W pożarze budynku wielorodzinnego zginął 62-letni mężczyzna. 12. mieszkańców bloku w porę udało się ewakuować. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Pożar wybuchł 1 grudnia około godz. 21. Paliło się mieszkanie na pierwszy piętrze budynku wielorodzinnego. - Po dojechaniu na miejsce okazało się że, z okien budynku na pierwszym piętrze wydobywa się dym - informują strażacy OSP Sidra.

Strażacy ewakuowali z bloku 12 osób, w tym 5 dzieci. Drzwi do płonącego mieszkania były zamknięte. Poniżej znajdują się zdjęcia wykonane przez strażaków z OSP Nowy Dwór:

- Wyważono je przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego - relacjonuje st. kpt. Piotr Pawłowski, KP PSP Sokółka. - Lokal był całkowicie zadymiony. W jednym z pomieszczeń widoczne były płomienie. Po wejściu ratowników do wnętrza lokalu i stłumieniu płomieni przeszukano mieszkanie.

W środku strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Wyniesiono go z mieszkania i przekazano ratownikom medycznym. Niestety jego życia nie udało się uratować. OSP Sidra podaje, że miał 62 lata.

W akcji gaśniczej uczestniczyło łącznie 24. strażaków PSP i OSP.

Czytaj też: „Horror! Jechali na imprezę. Szkoda tej 15-latki”. Tylko u nas wstrząsająca relacja świadka wypadku pod Sztabinem [WIDEO | ZDJĘCIA]

15-letnia Wiktoria zginęła w wypadku w drodze na imprezę urodzinową. Nastolatka trenowała boks