Dzielnicowi z Suwałk zobaczyli koszmar w mieszkaniu. Kompletnie pijany ojciec dwójki dzieci. W drzwiach brakowało klamki. Na podłodze kawałki szkła [ZDJĘCIA]

2019-02-26 13:46

Suwalscy dzielnicowi zatrzymali pijanego ojca, który opiekował się 3-letnią córeczką i pięciomiesięcznym synkiem. Mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci trafiły do szpitala, a nieodpowiedzialny rodzic noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.

Było to w sobotę około godziny 19:30. Policjanci w Suwałkach otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Kamena pijani rodzice opiekują się dziećmi. Na miejsce zostali wysłani dzielnicowi.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

- Okazało się, że drzwi do wskazanego mieszkania nie były zamknięte - informuje oficer prasowy policji. - Brakowało w nich nawet klamki. Kiedy mundurowi weszli do środka zauważyli ogólny nieporządek, liczne ślady spożywania alkoholu, a w powietrzu unosił się gęsty dym tytoniowy.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Na podłodze w korytarzu porozrzucane były kawałki stłuczonego szkła, a po mieszkaniu boso chodziła mała dziewczynka. W kuchni dzielnicowi zastali mężczyznę, który poruszał się chwiejnym krokiem, a na rękach trzymał niemowlę. Od 56- latka była wyczuwalna silna woń alkoholu.

Czytaj także: Zmarznięta 21-latka leżała w zaspie w centrum Białegostoku

- Dzieci płakały, były brudne i wyglądały na zaniedbane - kontynuuje oficer prasowy. - Policjanci ustalili, że mężczyzna, przebywający w mieszkaniu, to ojciec 3- letniej dziewczynki i pięciomiesięcznego chłopca.

Na miejsce interwencji wezwano załogę pogotowia, która zabrała dzieci do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego rodzica, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało niemalże 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna noc spędził trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Teraz sprawą rodziny zajmie się sąd.

ZOBACZ WIDEO: 40-latek wypił 93% denaturat. Miał prawie 11 promili!