Ekspert IMGW nie ma wątpliwości. Nadchodząca noc będzie mroźna w tej części Polski

i

Autor: Pixabay Ekspert IMGW nie ma wątpliwości. Nadchodząca noc będzie mroźna w tej części Polski

Ekspert IMGW nie ma wątpliwości. W tej części Polski noc będzie zimna

2022-05-15 7:24

Niedziela będzie na przeważającym obszarze kraju pogodna i bez opadów. Wyjątkiem może być wschodnia część Polski, gdzie możliwe są słabe, przelotne opady deszczu - powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB. W nocy możliwe są przygruntowe przymrozki.

Prognoza pogody na niedzielę (15.05)

Według zapowiedzi pogody opracowanej przez przez Grażynę Dąbrowską z IMGW, dzięki rozległemu wyżowi w niedzielę możemy spodziewać się stabilnej pogody. Mniej przyjemna pogoda zapowiada się na wschodzie Polski. - Na niedzielę prognozujemy zachmurzenie małe. Tylko we wschodniej połowie kraju będzie umiarkowane i tam możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Pomorzu i w rejonie Zatoki Gdańskiej, do 23 stopni w Małopolsce. Nad samym morzem, miejscami termometry mogą wskazać jedynie 14 stopni. Wiatr umiarkowany, będzie wiał z kierunku północno-zachodniego. Na Wybrzeżu może być okresami dość silny i porywisty, wiejący z prędkością do 40 km/h - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Prognoza pogody na noc z niedzieli na poniedziałek (15.05 - 16.05)

W nocy prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie może być niemal bezchmurnie. Wiatr będzie słaby, zmienny. Temperatura od 3 stopni na północnym wschodzie do około 8 na południu. Najcieplej będzie na Wybrzeżu, gdzie temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. Na północnym wschodzie miejscami przy gruncie temperatura może spaść do minus 2 stopni. Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Emilia Korolczuk pokazała wielkie serce. "Stracił matkę, kiedy się urodził" [WIDEO]

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Dopasuj atrakcję turystyczną do miasta! Nie tylko dla maturzystów

Pytanie 1 z 15
Gdzie znajduje się Panorama Racławicka?