Elektryczne hulajnogi w Białymstoku? Taki jest pomysł radnego Koalicji Obywatelskiej

i

Autor: Pixabay Elektryczne hulajnogi w Białymstoku? Taki jest pomysł radnego Koalicji Obywatelskiej

Elektryczne hulajnogi w Białymstoku? Taki jest pomysł radnego Koalicji Obywatelskiej

2019-03-01 14:05

Czy w Białymstoku oprócz rowerów miejskich i skuterów pojawią się również elektryczne hulajnogi? Taki pomysł zgłosił białostocki radny Koalicji Obywatelskiej - Marcin Moskwa.

Białostocki radny chciałby poszerzyć ofertę komunikacyjną miasta wprowadzając wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych. Zasady jej działania byłby zbliżone do systemu rowerów miejskich Biker. Radny proponuje wykorzystać infrastrukturę Bikera do przechowywania, zasad udostępniania jak i ładowania jednośladów.

Czytaj także: Rowerem miejskim dojedziemy do Supraśla. W gminie powstaną dwie nowe stacje BiKeRów

- W przypadku, gdyby miasto zdecydowało się na wprowadzenie hulajnóg - w co głęboko wierzę - dodatkowym atutem tego rozwiązania byłyby względy bezpieczeństwa mieszkańców. Hulajnogi bowiem mogłyby mieć ograniczenie prędkości - czytamy w interpelacji.

W innych miastach np. w Poznaniu działają takie wypożyczalnie. Problemem jednak jest porzucanie sprzętu przez wypożyczających.

- Wypożyczenia bowiem dokonuje się za pomocą aplikacji telefonicznej i tak samo oddaje. Powoduje to bałagan i chaos na chodnikach - zwraca uwagę radny.

W ciągu miesiąca prezydent Białegostoku ustosunkuje się do propozycji radnego.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na pierwsze dziecko okiem ekonomisty. Kto straci najwięcej?