ePIT 2019. Od 15 lutego można logowac się na podatki.gov.pl. Rano serwery były przeciążone

i

Autor: podatki.gov.pl ePIT 2019. Od 15 lutego można logowac się na podatki.gov.pl. Rano serwery były przeciążone

ePIT 2019. Od 15 lutego można logować się na podatki.gov.pl. Serwery są przeciążone

2019-02-15 12:12

15 lutego ruszyła platforma epit.podatki.gov.pl. Od piątku każdy może sprawdzić swój PIT. Od rana strona sprawia problemy. Nasi internauci narzekają, że nie mogą się zalogować.

Każdy będzie mógł zapoznać się ze swoim PIT-37 lub PIT-38 za 2018 r. na portalu podatki.gov.pl. Od 15 lutego w internecie działa strona https://epit.podatki.gov.pl. W piątek rano internauci narzekali, że nie mogli wejść na stronę. Okazuje się, że serwery były przeciążone dużą ilością wejść. Do około godziny 10 strona wyświetlała błąd. Później przez jakiś czas znowu działała. Około godziny 12 znowu są problemy z zalogowaniem.

pit

i

Autor: Epity pit

Gdy już uda Wam się wejść na stronę, radzimy, co dalej. Jak się zalogować?

Wystarczy wejść na https://epit.podatki.gov.pl

Zalogować się można na dwa sposoby. Podając PESEL (albo NIP i datę urodzenia), a następnie kwotę przychodów lub logując się za pośrednictwem profilu zaufanego.

Czytaj także: e-PIT. W 2019 roku urząd skarbowy wypełni za nas PIT-37 lub PIT-38. Zobacz zasady

Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego zostało udostępnione w serwisie podatki.gov.pl. PIT wypełni i udostępni urząd skarbowy (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdziemy w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer naszego rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP). Dane te można uaktualnić wchodząc na podatki.gov.pl

Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie. Sposób rozliczenia można zmienić na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Aby to zrobić, również wystarczy się zalogować do usługi i wybrać odpowiednią opcję.

Czytaj także: Paweł Małaszyński doznał urazu kręgosłupa. "Jestem pod bardzo dobrą opieką"

ePIT 2019. Od 15 lutego można logowac się na podatki.gov.pl. Rano serwery były przeciążone

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od nas 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Można edytować te dane. 

ePIT 2019. Urząd rozliczy za nas PIT-37 i PIT-38. Zobacz zasady

ePIT 2019. Urząd rozliczy za nas PIT-37 i PIT-38. Zobacz zasady

i

Autor: podatki.gov.pl ePIT 2019. Urząd rozliczy za nas PIT-37 i PIT-38. Zobacz zasady

Aby uzyskać dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, nie trzeba składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego – zeznanie będzie wystawione automatycznie i bezpłatnie dla wszystkich podatników, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Będzie je można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl).

- Nasze systemy informatyczne są już na tyle zaawansowane i wyposażone w odpowiednie dane, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do rozliczeń podatkowych. Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków – powiedziała minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

Zobacz także: Zenek Martyniuk został dziadkiem. Daniel Martyniuk pokazał córkę. Wiadomo, jak będzie miała na imię [ZDJĘCIA]

Podsumowując. Urząd Skarbowy przygotuje za nas zeznanie podatkowe. Po wejściu na stronę podatki.gov.pl i zarejestrowaniu się w usłudze Twój e-PIT będzie można:

  • zaakceptować zeznanie bez zmian i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)
  • jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, zmienić sposób rozliczenia na:

— wspólne z małżonkiem 
— jako osoba samotnie wychowująca dzieci

  • zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku
  • zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę
  • dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE)
  • odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. W tym przypadku Twój e-PIT proponowany przez urząd nie będzie brany pod uwagę
  • nie zrobić nic — wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone

Informacje pochodzą od Ministerstwa Finansów.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus na każde dziecko?