Fatalne wieści z woj. podlaskiego. Tak źle jeszcze nie było [KORONAWIRUS W POLSCE]

2020-08-06 11:33 vera
Fatalne wieści z woj. podlaskiego. Tak źle jeszcze nie było [KORONAWIRUS W POLSCE]
Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Fatalne wieści z woj. podlaskiego. Tak źle jeszcze nie było [KORONAWIRUS W POLSCE]

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące wykrytych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Jest 726 nowych przypadków, to najwyższy dobowy wzrost od początku epidemii. Niechlubny rekord ma też woj. podlaskie. W regionie potwierdzono 17. przypadków zakażeń.

Wśród 17. nowych przypadków zakażeń jest m.in. dziecko i nastolatka z Suwałk. Większość osób przechodzi izolację domową, 3 są hospitalizowane. Łącznie w Podlaskiem od początku epidemii wykryto 1040 zakażeń. 868 osób wyzdrowiało. 22. niestety zmarły. Aktywnych zakażeń jest więc 172. Liczba ta rośnie.

Koronawirus. Zakażony lekarz z Podlasia w ciężkim stanie! Respirator nie wystarczył

W całej Polsce od początku epidemii odnotowano 49 515 zakażeń koronawirusem. Walkę z COVID-19 przegrało 1 774  pacjentów. Z kolei 35 642 osoby wyzdrowiały. W ciągu doby wykonano ponad 28,6 tys. testów na koronawirusa.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia wprowadza w związku ze zwiększającą się liczbą nowych przypadków koronawirusa nowe obostrzenia w niektórych powiatach. Czytaj tutaj: Koronawirus w Polsce: Lista czerwonych powiatów. Tutaj sytuacja jest najgorsza

Znikają kolejne obostrzenia związane z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.