Nielegalne papierosy ukryte w tirze

i

Autor: POSG Nielegalne papierosy ukryte w tirze

Gigantyczny przemyt białoruskich papierosów. Kontrabanda warta ponad 4 mln zł! [WIDEO]

2020-11-16 8:16

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli w miejscowości Żubryn (gmina Szypliszki) samochód ciężarowy. Kierowca zgodnie z dokumentacją miał przewozić wełnę mineralną. W trakcie szczegółowego sprawdzania ciężarówki okazało się jednak, że w środku naczepy znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Rozładunek oraz dokładne przeliczenie nielegalnego towaru znajdującego się w kartonowych pudłach trwało kilka godzin. - W sumie funkcjonariusze w naczepie zabezpieczyli 303 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości blisko 4,3 miliona złotych - informuje  Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 7 milionów złotych.

Podlaskie. Gigantyczny przemyt białoruskich papierosów

45-letni kierowca ciężarówki decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za tak duży przemyt grozi mu wysoka grzywna albo  kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód ciężarowy wraz z naczepą wart w sumie 100 tys. złotych.