Grajewo. Dramat! Kobieta chodziła po mieście bez butów zimowych i kurtki

i

Autor: KPP Grajewo Grajewo. Dramat! Kobieta chodziła po mieście bez butów zimowych i kurtki

Grajewo. Dramat! Kobieta chodziła po mieście bez butów zimowych i kurtki

2020-12-29 7:59

Policjanci z Grajewa (woj. podlaskie) pomogli kobiecie, której groziło wychłodzenie. 86-latka przebywała na jednej z ulic osiedlowych w mieście bez kurtki i butów zimowych. Była mocno wyziębiona. Mundurowi wezwali służby medyczne. Mieszkanka powiatu grajewskiego trafiła do szpitala.

Do tej sytuacji doszło w niedzielę około godz. 11. Mieszkanka Grajewa zadzwoniła na policję i powiedziała, że jadąc przez jedno z osiedli w mieście zauważyła idącą bez kurtki i butów zimowych starszą kobietę. Okazało się, że kobieta był zmarznięta oraz nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka.

- Zgłaszająca widząc powagę sytuacji, bezzwłocznie zadzwoniła pod numer alarmowy. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili tożsamość seniorki - informuje oficer prasowy policji w Grajewie.

Czytaj też: Jak lockdown wpłynął na zachowanie zwierząt? Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na Noc Biologów

Z uwagi na wyziębienie organizmu na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Już chwilę później 84-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.

- Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi - przypomina oficer prasowy. - Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sylwester bez godziny policyjnej, ale zakaz wychodzenia z domu obowiązuje? O co chodzi? Komentarz Adama Federa [WIDEO]