Jak lockdown wpłynął na zachowanie zwierząt? Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na Noc Biologów

i

Autor: Sylwia Mikłosz Na zdjęciu studenci z Koła Naukowego Biologów.

Jak lockdown wpłynął na zachowanie zwierząt? Uniwersytet w Białymstoku zaprasza na Noc Biologów

2020-12-28 12:00

Na uczestników wydarzenia czekają warsztaty, pokazy, wykłady, quizy i reportaże. Noc Biologów już 8 stycznia 2021 roku. Do tej ogólnopolskiej akcji włącza się, jak co roku, Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku wspólnie z Kołem Naukowym Biologów, Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym i Instytutem Biologii Ssaków w Białowieży. Imprezy potrwają cały dzień - od godz. 9 do 20. Wszystkie spotkania będą prowadzone online.

Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku bierze udział w Nocy Biologów praktycznie od początku jej trwania.

- Zapraszamy w sumie na 18 tematycznych spotkań, niektóre z nich będą prezentowane dwukrotnie. Program jest skierowany do osób w różnym wieku: dzieci i młodzieży, które w tym czasie będą mieć ferie oraz dorosłych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Styczniowa Noc Biologów będzie odbywać się wyłącznie online w godz. 9-20 z wykorzystaniem platformy MS Teams i Zoom – przypomina prof. Ada Wróblewska, prodziekan Wydziału Biologii UwB.

Czytaj też: Bielsk Podlaski. Sąsiadki PRZECHTRZYŁY włamywacza. Zrobiły coś, co go POGRĄŻYŁO

W programie Nocy Biologów znalazły się wykłady o wielkich epidemiach, czy wykorzystaniu owadów w procesach sądowych. Będzie można dowiedzieć się też, jak lockdown wpłynął na zachowanie zwierząt, jak przed wirusami i bakteriami chronią się pszczoły i czy lepiej wybierać probiotyki z lodówki, czy jednak z apteki. Z kolei Koło Naukowe Biologów przygotuje gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Na niektóre warsztaty, czy pokazy trzeba będzie zrobić wcześniejszą rezerwację. Szczegółowy program, zasady i linki do spotkań zainteresowani znajdą na stronie internetowej Nocy Biologów.

Atak zimy w Białymstoku