Gródek. 50-latek zatrzymany za uprawę konopi i produkcję alkoholu [ZDJĘCIA]

2020-08-13 12:34 vera

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi. W lesie na terenie gminy Gródek, kryminalni zabezpieczyli 64 krzaki tej rośliny. Dodatkowo, w budynku na posesji 50-latka mundurowi znaleźli 1000 litrów zacieru oraz 152 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia. - Mężczyzna usłyszał już zarzuty - informuje oficer prasowy KMP Białystok. - Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Białegostoku zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Z ustaleń policjantów wynikało, że 50-latek może posiadać narkotyki.

- Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się - informuje oficer prasowy KMP w Białymstoku. - Kiedy mundurowi wkroczyli do kompleksu leśnego na terenie gminy Gródek, zabezpieczyli tam 64 krzaki konopi.

Narkotyki nie były jedynym obiektem zainteresowań przedsiębiorczego 50-latka. W budynku na jego posesji policjanci znaleźli 1000 litrów zacieru oraz 152 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia o mocy 50 %.

- Oprócz alkoholu na miejscu, policjanci zabezpieczyli oprzyrządowania służące do przygotowania zacieru, jego destylacji i produkcji alkoholu etylowego - informuje oficer prasowy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków oraz wyrabianie alkoholu etylowego. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów do roku.

KAS rozbiła leśną bimbrownię na Podlasiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.