Grupa imigrantów próbowała wejść do Polski! Powstrzymali ich strażnicy

i

Autor: Straż Graniczna Grupa imigrantów próbowała wejść do Polski! Powstrzymali ich strażnicy

Kilkudziesięciu imigrantów próbowało wedrzeć się do Polski! Powstrzymali ich strażnicy

2021-12-25 9:56

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest bardzo niespokojna. Jak informuje Straż Graniczna, ostatniej dobry zatrzymano prawie 70 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali wejść na teren naszego kraju.

- Minionej doby (24 grudnia) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 69 osób - poinformowała w sobotę na Twitterze Straż Graniczna. SG podała, że na odcinku ochranianym przez placówką Straży Granicznej w Czeremsze grupa 10 cudzoziemców próbowała przedostać się na terytorium Polski. - Osoby wycofały się w głąb Białorusi - dodała Straż Graniczna.

Zobacz: Podlaskie. Koszmar na stacji paliw. Zaczęło się od zwrócenia uwagi

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego

Sonda
Czy jesteś za pomocą imigrantom?
Przegrupowanie migrantów na granicy